Prentiss Balance Wickline mimarlık firması Washington Eyaleti’nde bu yamaçta demirledi ve çok katlı, modern bir ahşap ev tasarladı. Ev; farklı kabinlerin-kutuların bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş. Sürgülü kapılarla desteklenen kabinler belirli görünümlere yönlendiriyor. Küçük yatay pencereler doğal ışığa izin vermek için duvarlardaki yerini almış.

Yemek ve mutfak alanı zemin katta yer alıyor. Ahşap dolaplar gri bir tezgahla birleşmiş. Mutfak basit ve çağdaş bir görünüme kavuşmuş.

Küçük yatay pencereler, dışarıdaki doğal manzarayı görmeyi sağlıyor.

Oturma odası oldukça havadar ve bol güneş ışığı alıyor. Yeşil bir çatıya doğru açılan geniş sürgülü cam kapıya sahip. Yeri gelmişken söyleyelim. Evin çatıları çim ile kaplı. Çatılara evin çeşitli seviyelerinden erişim sağlanabiliyor.

Evde bir okuma odası bulunuyor. Dağınık pencere deseni ile özdeş şekilde bir kitaplık tasarlanmış. Bu oda diğer odalara göre daha küçük. İki deri koltuk ve bir otantik halıyla birlikte dekorasyon tamamlanmış. Bir okuma odası için yeter de artar öyle değil mi? Kahvesini alıp bu odada manzaraya karşı kitap okumak harika olurdu değil mi?

Son olarak bir sanat stüdyosu var. Henüz ayrıntılı bir şekilde döşenmemiş. Ancak sanatçıya böyle bir yerde ilham gelmeme ihtimalinin imkansız olacağını düşünüyoruz. Şu manzaraya bir baksanıza…

Böyle bir evde yaşamak ister miydiniz, tasarımını nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi ihmal etmeyin. Mutlu günler 🙂

12
like
4
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
9 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
9 Yorum yazarları
Çalı Kuşuserhat ergünIce coldErenyellowred Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Konumu bana verseler kâfî efendim.

serhat ergün
Üye

Güzel mimari çalışmalardan birtanesi daha

Ice cold
Üye

İsterdim elbette yalniz olmamak şartıyla

Eren Yeni
Üye

Mimarisi harika tasarlanmış evler çok hoş

yellowred
Yazar

Gerçekten çok güzel