Rock ‘Em, Sock ‘Em robotları, Marvin Glass Şirketi tarafından tasarlanarak ilk kez 1964 Marx Oyun Şirketi tarafından üretilen iki kişili oyuncaktır.

Her oyuncu, iki düğme ile robotların kollarını kontrol eder. Rakip robotun kafasına yeterince güçlü vurarak kafasının yerinden fırlamasına yol açan oyuncu oyunu kazanır.

1970’de “Raving Bonkers” adı altında satılmaya başlanmıştır, 1977’de tekrar  çıkarılan oyunun yeni versiyonu, Star Wars’tan esinlenen “Uzay Çağı”na daha uygun robotlar getirmiştir.

Oyunun birden çok versiyonu vardır. Transformers versiyonunda iki robot Megatron ve Optimus Prime’dır. Bunun dışında resmi olmayan Mortal Kombat, Street Fighter ve benzeri temalarda Rock ‘Em Sock ‘Em oyunları vardır.

2000’de Mattel, fiziksel olarak daha küçük robotlar ile oyunun yeni bir tasarımını çıkarmıştır. Bununla beraber Mattel Interactive Playstation için “Rock Em Sock Em Robots Arena” oyununu çıkarmıştır.

Oyunun bir GameBoy Advance versiyonu da vardır, ve bu versiyonda klasik kırmızı ve mavi dışında  renklerde robotlar mevcuttur.

10
like
3
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
10 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
11 Yorum yazarları
Çalı Kuşuİlkay BozkuşBerat GÜLTEKİNReha KarakayaTriskacocu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Yalnız kapak resmi ekranlara sığmadı..:)

İlkay Bozkuş
Yazar

Gayet güzel.

Berat GÜLTEKİN
Üye

Harika

Reha Karakaya
Yazar

Muhteşem.

Hüseyin keskin
Üye

Harika