Merhabalar 😁 inşallah gününüz güzel ve huzurlu geçer. Bugün sabah sabah karşılaştığım ve unutamadığım durumu size de anlatayım istedim. Bu durumu ilk defa yaşamıyorum. Bir çok defa yaşadım ve en sonunda bu konu hakkında araştırmalara giriştim. Konumuz rüya ve kabus görmek.

Sürekli kabus göre göre tedirgin olmaya başladım ve bu tam 2 yıldır, aralıklı olarak devam ediyor. Kabusta ise cidden kötünün de kötüsü bir film şeridi görüyorum. Bazı kabusların etkisini gün boyu da yaşadım. Sabah 6′ da direk ağlamaya başladığım zamanlar oluyordu. Bunu araştırmaya başladığım da batıl inançlara ve rüya tabirlerine göre o rüyayı gören ya da o rüyadaki suçlu kişi gerçek hayatta günah işlemiştir. Çok tuhaf değil mi ? Rüyayı gördükten sonra ben naptım da bu rüyayı gördüm diye bir an sorguladım kendimi.

Bu sefer rüya gören kişi, rüyasında sevdiği ya da hoşlandığı çocuğu görürse o kişi kesinlikle seni düşünüyordur ya da kafaya çok ama çok fazla takmışızdır. Çok gerçek dışı göründüğüne adım gibi eminim.

” Bunlar batıl inanç. İnanma. “ diyeceksiniz belki. Açıkçası ben de bunlara inanmıyorum ama bazen düşündüğüm de gerçek çıkıyor. Kesinlikle çok tuhaf.

Rüya ve kabuslar hakkında bir çok yazı ve yorum var. Hangisi doğru hangisi yanlış hiçbirimiz bilemeyiz ya da deneysel yollara gidilmesi gerekir. Aslında bir çok bilim adamı bunun hakkında bir çok deney yapıyor. Ama deneylere göre de kesin bir sonuç yok.

 

1
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry

5
Kimler Neler Demiş?

5 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
5 Yorum yazarları
Muhammet YiğitThe Qreyookan88Sinanmustafa Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mustafa

Nedendir bilmiyorum ama ben pek rüya göremiyorum.

Muhammet Yiğit
Üye

Rüyalara Bayılıyorummm

The Qreyo
Yazar

Rüya her zaman merak ettiğim bir olgu.

okan88
Yazar

Çocukken çok kâbus görürdüm bunun nedeni hayal gücüm ve korku filmlerine olan merakımdı galiba :)) gece gizlice Freddy Krueger Elm Sokağı Kabusu ve Chucky’yi izlerdim :)) ama artık kâbus görmüyorum. İnsan büyüdükçe hayal gücü daralıyormuş, rüyalarım monoton.
@hllyldrm1299 yazında bahsettiğin durum günlük yaşamını etkiliyorsa uzmana görünmende fayda var. Güzel bir yazı olmuş teşekkürler.

Sinan
Yazar

Bu konuda en çok da o rüya tabirlerinin çıkması beni şaşırtıyor. Hep çıkıyor, hep.