Sevgili gönül dostum

Gönderdiğin son mektubun dün ulaştı yüreğime. Biraz sitemkârdı satırların özlem yüklü. Yazmadığım için söylenmiş yüreğin kelimelerle. Ne söylesen haklısın. Kendimi sana karşı hiç savunmadım savunacak da değilim.

Havaların soğumuş olmasından dert yanmışsın, göç eden martıların ardından ağlamışsın, bir şey daha yazmışsın ama, kelimeleri ne hikmetse kullanmamışsın. Hep diyorum sana, anlamam ben sanatsal olandan. Sen yine de her mektubunda harfsiz ve kelimesiz yazıyorsun illa bir iki cümle.

Neyse uzatmıyorum; artık alışmam gerektiği gerçeğini kabullenmeliyim galiba. Bizim buralar da hava sıcak da yüreğim çok üşüyor gönül dostum. Öyle zamanlar geliyor ki, yüreğimin aklı mı desem yoksa zihnimin fikri mi,  düşünceler kuşatıyor beni kendimden tiksindirecek. Nefes alıyor olmanın yaşamak olmadığını anlıyorum. Satırlara sığınıyorum, bir kitabın sayfaları arasında aramalarda kayboluyorum. Ne aradığımı sorma. Bilmediğimden değil de bilmek istemediğimden bilmiyorum. Hem sorarım sana bulmak için midir tüm aramaların sebebi? Aramaya vurulamaz mı bir insânın yüreği?

 

Martıları uğurlayan yüreğinin gözyaşlarına da elbet var tesellim, sen üzülme. Her gidişe takılan gözlerini çevirirsen yüreğine, dönüşleri ve de yeni gelişleri göreceksin sevincin eşliğinde. Bu arada selâm yollayan herkese sende selâm söylediğimi iletirsen sevinirim. Yüreğinin yağmurları gözyaşlarına, sonra kalbinin ritminin anahtarı heyecanına, en çok da mutsuzluk zamanlarında yakaladığın mutluluklarına ki, bilirsin onun adı umuttur.

Mektuplarımı uzun tutmayı sevmediğimi bilmene rağmen yüreğime bunca suâl niye? Yorulmamı istemezsin bilirim de ben yoruldum. Yanlış anlamanı istemem seninle ilgisi yok. Var olma ihtimalini aldılar benden hem de söke söke.  Var olmasa da var olma ihtimalini sevdim ben hep. Ancak şimdi o da kayıp gitti yüreğimden. Söylediklerimden, söyleyemediğim ancak söylemek istediklerimi anladığını bilmesem ne yapardım bilmiyorum.

İyi ki varsın kıymetli gönül dostum. Yüreğimi omzuna yaslayıp saatlerce sustuğum huzurum. Sessizliğimin sesi umudum.

ALLAH’a ısmarladık şimdilik. Bir sonra ki mektup olur mu bilmem, amma olursa anlatacağım çok şey var sol yanına. Yüreğimin yüküne tahammül edemezse yüreğin ölürüm, unutma!

151
like
240
love
1
haha
37
wow
47
sad
0
angry
24 Yorum konuları
2 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
24 Yorum yazarları
Murat SiyliDEHA KARAKAYAFaruk dumanOlupapatyaHüseyin çetin Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
bilge
Yazar

Senin ne güzel bir kalemin var böyle..

DEHA KARAKAYA
Üye

Harika yazılar yazıyorsun.

Hüseyin Çetin
Üye

Yazıların mükemmel bir dili var

Samet Akbulut
Üye

Cok güzel bir seri

HadiOrdan
Üye

açıklayıcı,ilgiç ve bilgilendirci bir metin teşekkürler kardeş.