Kıymetli Gönül Dostum

Karadeniz’ in hırçın dalgalarının derin hüznüne takıldı yüreğim. Öfkesi hüznünden tevellüd bu denizin kıyısında demleniyor derdi insânın. Anlatamadıklarımı fısıldadım gözyaşlarımla her bir dalgasına. Kayalara dokunan sesiyle huzur buldum sonra. Yeşilin her tonunu senin için de içime çektim. Yeşerdi umutlarım; çünkü sen vardın orada. Mütemadiyen bana tebessüm eden çehreni, yüreğimin yüz görümlülüğü gözlerinin ışıl ışıl aydınlığını… Gözlerimle göremediğim doğrudur; ancak yüreğim her gün bamb/aşk/a güzelliğinle hemhâl çok şükür.

Gönül dağlarından sisin hiç eksik olmadığı memleket havadisleri anlatmakla biter mi hiç gönül dostum? Bitse de anlatmaya ömür yeter mi?

Sahi yeter mi ömrü vuslâta, bahtına ayrılık yazılanın?

Bir gün daha geçti öyle sessizce ömür defterimizden değil mi? Bir gün daha çaresizliği okudu yüreğimiz sayfa sayfa. Ya da çaresizliğin içinde derç edilmiş çareyi mi demeliyim?

Bilemiyorum…

Hüznümü, beni sana yakın kılan hüznümü seviyorum. Göz pınarlarımın nemli olması, içimdeki sevgi nüvesinin yağmuru hükmünde… Her dâim satırlarında bulduğum umudu günde beş öğün şifâ niyetine rûhuma okuyorum.

Umudumsun!

Zamana sabır ekmeyi, dünyâya dayanabilme kabiliyeti öğreten umudum. Gariptir ki, umutsuzluk alfabesiyle yazılmışsın. İncinmek ve incitmek satırların…

Ki, ben bu satırları okumaya doyamıyorum. İnciniyor, incitiyorum. Sana gelebilmek için, sana bir adım daha yakın olabilmek için; lâkin beceremiyorum. Zemini çok kaygan bu yolun… Düşüp duruyor, tökezliyor, yolumu şaşırıyorum. Canım çekiliyor sonra, bir an sonrası yanında olacağım hissine kapılıyorum, ama olmuyor. Olduğum yerde çakılıp kalıyorum.

İnsânın yüreğini keşfedebilmesi en zor olanı gönül dostum. Oysa içinde bir yerlerde her an varlığı hissedilen bir şeyi keşfedebilmek, en kolayı olması gerekmez mi? Aklım mı gönlüme; gönlüm mü aklıma çomak sokuyor. Bu yolda bana ihanet etmeye hangisi meylediyor?

Anlayamıyorum…

Neyse gönül dostum ben bahtıma düşen bu bilinmezlik denizinde seninle daha çok hâsbihâl edeceğim hamd olsun. Şimdilik ALLAH’ a ısmarladık…

Zamanı ve mekânı unuttuğum senli her anıma sonsuz hamd-ü senâlar olsun. Gönlünün tefsîri gözlerinden öpüyorum.

Hoş olan zâtına hoşça bak…

130
like
142
love
0
haha
21
wow
24
sad
0
angry
19 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
19 Yorum yazarları
OlupapatyaMehtap MehtapSahraziyaZekeriyya Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
turuncumavi
Üye

Harikasın Bayıldım Her cümlesi ne kadar doğru Tebri,ler

murat taş
Yazar

anlamlı ve sade bir anlatım ve mükemmeliyet… elinize sağlık

SERDAR ÖZDEMİR
Üye

çok güzel olmuş şarkı da emeginize saglık çok başarılı

Triskacocu
Yazar

Gönlünüzün derinliklerinden akan mürekkep kağıda çok güzel damlamış ve ahenkli bir yazı çıkmış ortaya..

mustafa
Üye

Teşekkürler Çalı kuşu farkı ile güzel bir mektup daha.