Kıymetli Gönül Dostum

İçimdeki umudun tükenmesi mi inancımı zayıflatan yoksa inancımın zayıflığı mı umutsuzluklara gark olmama sebep olan?

Şimdi hangi kelimeye sığınıp da açtığım yaraları tedavi edebilirim. Hangi kelimeyle yüreğimdeki bu tükenmesi imkânsız iç sızıyı tarif edebilirim?

Bu kaçıncı cevabını bilmediğim soru, daha kaç soruyu sorup sorup duracağım inan ki bilmiyorum gönül dostum. İçim içime sığmıyor. Oysa sevincin bir âyeti değil miydi insanın içinin içine sığmaması. İçimin içime yetmemesi gibi hissettiğim bu durum, yoksa bedenime esir etmeye çalıştığım rûhumun bir kurtuluş mücadelesi mi?

Öyle bir anlık da değil ki bu hâlim. Sanki süresiz bir sözleşmeye imza atmış yüreğim çaresizlikle. Bilerek ve isteyerek mi oldu inan umurumda değil ya da çok umurumda olduğu için mi böyle dökülüyor dilimden d(î)lime.?

Düşüncelerin idâma mahkûm edildiği bir düzene sadece benim mi yüreğim takıldı. Gözümün önünden çekilmeyen bu koyu karanlık yalnız bana mı has?

Döktüğün her damla gözyaşına yüreğimden bir bûse ile devâ olmaya hakkım yok biliyorum. Ki, bunu dile getirmek bile ne büyük bir densizlik. Sen yine de edep yoksunu yüreğimin sesine kulak asma olur mu?

‘’Anlıyorum.’’ diyorsun ya hani, bana bahş ettiğin huzuru, inan tarife güç yetirecek bir kelimesi yok alfabesi rûhumun. Öyle şifa veren bir yanı var ki anlatılamayan. Hiçbir şey anlatmadığım halde anlıyorum dediğin her an da, anlatıp anlatıp da anlamamayı tercih eden herkesin yükünden kurtulmanın hafifliğini yaşıyorum.

Sen benim en çok da ıssızlığımın varlığısın gönül dostum.

Kimsesizliğimin kimsesi.

Sessizliğimin sesi.

Sevgisizliğimin sevgisi.

Hani en dokunulmayan, en bilinmeyen yüreğimin en kuytu köşesi senin yerin.

İnanır mısın yollara koyulup sana gelmeye karar versem, kaybolurum. Sana ulaşabilecek olan sadece yüreğim. Senin bende ki alfaben harfsizliğim, kelimesizliğim…

ALLAH’ a ısmarladık gönül dostum

Anlaşılmasını istediğin her ne varsa ‘’Anlıyorum.’’ Unutma.

111
like
144
love
2
haha
7
wow
9
sad
0
angry
55 Yorum konuları
2 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
52 Yorum yazarları
Taha avcıMelisa Avciahmet batarHopeFaruk duman Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Sevdasevda
Üye

Çok anlamlı mektuplar gerçekten sevgi adına, ayrılık, hasret, hüzün sevinç adına çok şey bulabiliyor insan içinde. Emeğine, yüreğine kalemine sağlık Çalıkuşu

muhammet sivri
Üye

ilk defa okudum beğendim

yellowred
Yazar

Güzel olmuş her zamanki gibi elinize sağlık

DEHA KARAKAYA
Üye

muhteşem bir yazı .

Mehtap Mehtap
Üye

”İçim içime sığmıyor. Oysa sevincin bir âyeti değil miydi insanın içinin içine sığmaması. İçimin içime yetmemesi gibi hissettiğim bu durum, yoksa bedenime esir etmeye çalıştığım rûhumun bir kurtuluş mücadelesi mi?” içinde kaybolduğum sadece bir cümle bu. Yazmaya sizi iten sebebi bilmiyorum ama sizi böyle güzel yazdıracaksa hiç bitmesin istiyorum. Tebrikler