Raporlarda Galaxy X olarak adlandırılan Samsung’un en heyecan verici telefonu, katlanabilir bir ekrana sahip olacak. Samsung böyle bir cihaz yaratan ilk şirket olmayabilir ya da katlanabilen akıllı telefonlarla çalışan tek Android üreticisi olmayabilir. Ancak daha önce yapılmış olandan (Axon M) çok daha heyecan verici. Çoğu rapor, 2019’un Samsung’un ilk katlanabilir telefonunu dünyaya sunacağı yıl olacağını söylüyor.

Yeni rapora göre Galaxy X, bir yılı aşkın bir süre önce Samsung prototipini gösteren aşağıdaki resimde olduğu gibi içeri doğru katlanacak. Ekran katlandığında ekranın sadece üçte ikisinin kapanacağı, geriye kalan görünür kısımda kullanıcının telefonun açılmasına gerek kalmadan pil ömrü, süresi, bildirimleri ve arayan kimlikleri dahil olmak üzere çeşitli bilgilere ulaşabileceği belirtiliyor.

Bu gerçekten harika bir detay. Telefonlarımızda çok fazla zaman harcıyoruz, ancak belirli görevler cihazın kilidini açmayı gerektirmiyor. Bir telefonu cevaplamak, ekrandan hızlıca kaydırma veya dokunma ile yapılabilir. Bir telefon tüm ekranı gizleyerek içeri doğru katlanırsa, gelen her bildirim için onu katlamamız gerekir.

Haber sitesi ETNews geçmişte birçok Samsung sızıntısının kaynağı olsa da Galaxy X tasarım versiyonunun gerçek olduğunu doğrulayacak hiçbir şey yok.

Raporda, Samsung’un bu yaz için ilk üretim seti olan Galaxy X için kat kat fazla OLED ekranlar ürettiğine dikkat çekiliyor. Eylül için ikinci bir çalışma planlanıyor ve Samsung, ilk kalite durumunu etkileyebilecek her türlü kalite sorununu bulup düzelttikten sonra gerçekleşecek. Samsung, bu yıl 100.000 katlanabilir telefon ve gelecek yıl yaklaşık bir milyon Galaxy X ünitesi yapacak.

Telefonun ne zaman piyasaya süreceği belli değil, ancak önceki raporlar Galaxy X’in şüphesiz Samsung’un gelecek yılın en heyecan verici amiral gemisi olacağı yönünde. Katlanabilir telefona dair fikir yürütmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. (2:20’den sonrası oldukça eğlenceli) Sevgiler.

10
like
2
love
1
haha
5
wow
0
sad
1
angry
21 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
20 Yorum yazarları
Taha avcıMaydoganİlknur YılmazMurat SiyliReha Karakaya Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Reha Karakaya
Yazar

Çok önceden beri planlanan bir teknoloji.Yaygınlaşırsa güzel olur.

okan88
Yazar

Katlanma konusunda zarar verme konusunu düşünüp tasarlamışlardır diye tahmin ediyorum. Sonuçta böyle bir şeyi tasarlarken onu göz ardı etmek gibi bir yanlış yapmazlar herhalde. Ama yaparlarsa da kendi ihmalkarlıkları.

EMIN ALTINTAS
Yazar

Gerçekten heyecan cerici😯 fiyatı da bir o kadar heyecan verir zannımca 😂 Katlanması zamanla zarar verir mi? Telefona buda merak konusu🤔 2019 u heyecan ile bekliyor olacağım 👏

turuncumavi
Üye

Biri bunları durdursun 😂😂😂

mehmetcan
Üye

Bence çok saçma bir şey, telefonu katlamak falan sonuçta telefonda batarya var. Patlama riskleri yükselir saçma bence.