• Sevmek mi yoksa sevilmek mi?

sacha guitry’e “dünyada en güzel sey nedir” diye sordular. guitry, bu soruyu“sevmek” diye yanitladi.-peki ondan sonra?…“sevilmek” dedi guitry.-neden sevmek sevilmekten daha güzel? diye sordular.-guitry,“insan” dedi.“sevdigine sevildiginden daha çok emindir de ondan.”

  • Peki ya siz bu soruya nasıl cevap verirdiniz?

Dikkat edin bu soru bence kişiliğinizi ortaya çıkarabilir. Diyelim ki Sevmeyi seçtiniz bariz ki bu sevilmekten daha zordur. Sevmeyi seçtiğiniz zaman ki bunu seçen kişiler duygusal olan insanlardır çünkü onlar sevmekten vazgeçecek kadar kendi duygularından vazgeçmezler .Onlar sevmenin ne kadar cesaret  gerektirdiğini bilirler çünkü sevmek keman çalmak gibidir, bilmeyen kötü sesler çıkarır(Avustralya atasözü). Sevilmeyi seçen ise bu kişiler genellikle mantığıyla hareket eder  çoğunlukla da risk almazlar. Sevmektense beni seven birisini bulmam ve onla hayatımı devam ettirmem daha kolay olur diye düşünürler. tabi bide bende onu sevebilirim diye düşünürler çünkü onlar için ilk sevilmek sonra sevmek gelir.

  • sevmek mi sevilmek mi daha değerlidir diye sormuşlar fuzuliye sevmek çünkü..’ sevdiğinden emin olabilirsin ama sevildiğinden asla emin olamazsın’ …demiş

Aslında bunu yanıtlamak cidden zor çünkü ne seven gerçekten seviyor ne gerçekten kuşkusuz sevildiğinden emin olabiliyorsun.

Ya da en önemlisi bu iki soruyu yanıtlamamak çünkü;

ayrı ayrı olunca pek tadı olmaz. o yüzden en güzeli severken sevilmek sevilirken sevebilmek…

1
like
1
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
8 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
8 Yorum yazarları
Bir Başak Kadınıkaan yalçınÇalı KuşumustafaDost Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
interdeha
Üye

Saygı kazanmak.. sevgi olmasa da olur yeter ki saygı olsun

Bir Başak Kadını
Üye

İkisi de değil desem….

kaan yalçın
Yazar

Her ikiside lazım bize.

Çalı Kuşu
Yazar

Sevmek ya da sevilmekten daha üstün bir duygu varsa efendim hiç kuşkusuz saygı derim. Saygının ve de güvenin var olduğu yerde yeşeren ilk çiçek sevgidir.Hem sevmeyi hem sevilmeyi içinde getirecek. Emeğinize sağlık.

mustafa

Çok zor bir soru bu soruya cevap verebilecek en iyi alim bile buna cevap veremez. Çünkü sevmediğin biri seni seviyor.Seni sevmediğini bile bile….