• Sevmek mi yoksa sevilmek mi?

sacha guitry’e “dünyada en güzel sey nedir” diye sordular. guitry, bu soruyu“sevmek” diye yanitladi.-peki ondan sonra?…“sevilmek” dedi guitry.-neden sevmek sevilmekten daha güzel? diye sordular.-guitry,“insan” dedi.“sevdigine sevildiginden daha çok emindir de ondan.”

  • Peki ya siz bu soruya nasıl cevap verirdiniz?

Dikkat edin bu soru bence kişiliğinizi ortaya çıkarabilir. Diyelim ki Sevmeyi seçtiniz bariz ki bu sevilmekten daha zordur. Sevmeyi seçtiğiniz zaman ki bunu seçen kişiler duygusal olan insanlardır çünkü onlar sevmekten vazgeçecek kadar kendi duygularından vazgeçmezler .Onlar sevmenin ne kadar cesaret  gerektirdiğini bilirler çünkü sevmek keman çalmak gibidir, bilmeyen kötü sesler çıkarır(Avustralya atasözü). Sevilmeyi seçen ise bu kişiler genellikle mantığıyla hareket eder  çoğunlukla da risk almazlar. Sevmektense beni seven birisini bulmam ve onla hayatımı devam ettirmem daha kolay olur diye düşünürler. tabi bide bende onu sevebilirim diye düşünürler çünkü onlar için ilk sevilmek sonra sevmek gelir.

  • sevmek mi sevilmek mi daha değerlidir diye sormuşlar fuzuliye sevmek çünkü..’ sevdiğinden emin olabilirsin ama sevildiğinden asla emin olamazsın’ …demiş

Aslında bunu yanıtlamak cidden zor çünkü ne seven gerçekten seviyor ne gerçekten kuşkusuz sevildiğinden emin olabiliyorsun.

Ya da en önemlisi bu iki soruyu yanıtlamamak çünkü;

ayrı ayrı olunca pek tadı olmaz. o yüzden en güzeli severken sevilmek sevilirken sevebilmek…

9
like
5
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
19 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
18 Yorum yazarları
Ebru Altınokserhat ergünSinan ParlakGülsüm Apişyellowred Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Sevmek ya da sevilmekten daha üstün bir duygu varsa efendim hiç kuşkusuz saygı derim. Saygının ve de güvenin var olduğu yerde yeşeren ilk çiçek sevgidir.Hem sevmeyi hem sevilmeyi içinde getirecek. Emeğinize sağlık.

interdeha
Üye

Saygı kazanmak.. sevgi olmasa da olur yeter ki saygı olsun

Ebru Altınok
Üye

Sevmek cok guzel fakat sevilmek şımartiyor insani

serhat ergün
Üye

Karşılıklı sevgi en güzeli

Sinan Parlak
Üye

Bence sevmek ve sevilmek aynı kefeye konulmamalı çünkü örneğin birini seviyorsunuz ama onun sizi sevdiğinizi veya sevmediğinizi bazı istisnalar dışında bilemiyorsunuz.