Aslında bu geçtiğimiz günlerde E3 Oyun Konferansını izlerken kafama takılmıştı. Öncelikle burada yapacağım karşılaştırma “şu oyun şundan daha iyidir” muhabbetine dayanmıyor yanlış anlaşılmasın.

Bir oyunun fragmanının ya da sahne demosunun üzerimizde yaratabildiği heyecandan bahsediyorum. Şöyle bir örnek veriyim, 2016 yılında duyurulmuş ve çıkmış iki oyun. Bunlardan birisi (çıkan) Battlefield 1.

Herhalde fragmanını en az üç kez izlemişimdir. Fazla fragmanı olsa da geneli oynanış görüntüleriyle beraber harika ötesi müzikler kullanılarak insanlarda inanılmaz bir heyecan treni yaratmıştı (tabiki de Call of Duty`nin insanları tekrar hayal kırıklığına uğratmasının faktörünü de unutmayalım). Duyurulana da gelecek olursak God of War`ın E3 Sahne Demosuydu. Sadece 47.saniyesinde gölgelerin ardından çıkışıyla direk kalabalığı birbirine katması bir olmuştu.

 

 

Bu yıla da değinecek olursak Bethesda konferansında da her ne kadar insanların TES VI, Fallout 76, DOOM Eternal için heyecanlandıklarını görmüş olsakta genel olarak insanların çoğunun Sony konferansından daha memnun olduğunu görüyoruz.

 

Arka planda Mick Gordon`un metal müziği eşliğinde ortalıkta olan iblisler, eski bir oyunun devamıyla insanların nostalji damarına basmak, yepyeni bir dünya ve kaliteli görüntüler ile insanların gözlerini süslemek, inanılmaz oyun için görüntüler sunmak ya da ikonik müzik kullanmak, dünya da gerçekleşmiş tarihi açıdan önemli bir olayı ele almak. . .

Peki siz olsaydınız insanların ilgisini nasıl bir yöntemle çekmek isterdiniz ?

 

14
like
4
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
15 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
15 Yorum yazarları
Gülsüm ApişBerat GÜLTEKİNyellowredReha Karakayasalla gitsin Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Can karhan
Yazar

Bethesda’nın son 90 saniyesi için 1.5 saat beklemek…

demir.demirgil
Üye

Oynamayı bıraktım ancak Dota 2’nin TI7 turnuvasında yeni çıkacak hero simulasyon şeklinde sahneye dahil edilmişti

Gülsüm Apiş
Üye

Hiç oynamadım ama çok fazla oynayan ve tutkunu olan vardı

Berat GÜLTEKİN
Üye

Harika

mustafa
Üye

Hiç bir oyun beni heyecanlandırmaz ama tabi ki oyun severler için konu çok farklı olabilir.