Slipknot, Des Moines, Iowa’da kurulan bir metal grubudur. 1995’te baterist Shawn Crahan ve Joey Jordison ve bas gitarist Paul Gray tarafından kurulmuş. Aralarında Stone Sour vokali Corey Taylor’ın da bulunduğu 9 üye ile 10 yıl kadar bir süre devam etmişlerdir. Joey Jordison’ın gruptan ayrılması ve Paul Gray 2010’da ölümü üzerine grupta kalantek kurucu üye Shawn Crahan’dır.

İlk vokalistleri Anders Colsefni’dir ancak 1997’de grubun daha melodik vokallere ihtiyaç duyan bir tarza yönelmesi sonucunda  grubun yaşadığı şehirden Stone Sour grubunun vokalisti Corey Taylor gruba katılmış ve Colsefni perküsyon çalmaya başlamıştır, kısa süre sonra ise grubu terk etmiştir.

Dikkat çekici imajları ve enerjik sahne şovları ile bilinen grubun müziği, alternatif metal veya nu-metal olarak tanımlanmaktadır. Melodik ve agresif tonlar arasında değişen şarkılarında siyasi ve felsefik konulara da yer vermektedirler. Kariyerleri boyunca 5 stüdyo albümü yayımlamışlardır.

Grubun üyelerinin giydiği çeşitli maskeler, zaman zaman eleştirilmiştir ve sadece bir dikkat çekme yöntemi olduğu iddia edilmiştir, ancak grubun üyeleri maskelerin amacının dikkati kendi kişiliklerinden çok müziğe toplamak olduğunu savunmuşlardır.

Slipknot, 10 Grammy ödülüne aday gösterilmiştir ve 2006’da “Before I Forget” şarkısı ile “En iyi metal performansı” ödülünü almışlardır.

Birçok başarılı şarkısı arasından kişisel favorim “Psychosocial”dır.

9
like
1
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry
16 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
16 Yorum yazarları
Osman36HalilCanHüseyin Özermuhammed altunkayNakbilge Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
bilge
Yazar

Aşağıda “bunu dinleyenler de mi varmış” diye vizyonsuz ve basit bir yorum gördüm. Evet bunu dinleyenler de var! İnsanların müzik zevklerine laf etmediğiniz kalmıştı ona başlamışsınız. İlaveten, kimsenin haddine değildir başka bir kimsenin zevklerini kınarcasına yorum yapmak. Bir dahaki sefere size sorarız affedersiniz! Her neyse, grubu uzun yıllardan beri dinlerim. Zamanında çok dedikoduya maruz kalmışlardı (satanist eylemlerde bulunmak veya sahnede civciv ezmek vs). Ben biraz da grup elemanlarının artık bu yorumlardan sıkılıp ayrıldığını düşünüyorum, şarkılarında tekrara düşmüş olmak sıkıntısı da olabilir. Corey Taylor ve Joey Jordison gibi isimler Slipknot’u Slipknot yapan kişilerdi ve grubun altın dönemleriydi. Keşke ayrılmalar olmasaydı. Umarım… Oku »

Murat Siyli
Yazar

Heavy Metal ve Rock ilk zamanlarda ülkemizde eleştirilse de bugün geldiğimiz noktada toplumsal kabul müziğin evrenselliği açısından güzel.

ahmet batar
Üye

herşey ıyı hoşta o tıpler ne öyle ya bunu dınleyenlerde mı varmış 😀

Ice cold
Üye

Bu tip maskelerle tam aksine ilgiyi müziğe toplayamazlar.

Reha Karakaya
Yazar

Gerçekten farklı bir kafa yapısına sahipler..