Küresel sıcaklıklar son 100 yıldır artıyor, ama değişimin ne kadar dramatik olduğunu anlamak zor olabilir.

Finlandiya Meteoroloji Enstitüsü tarafından yapılan yeni bir infographic araştırma, 1900 ve 2016 yılları arasındaki ortalama sıcaklığı göstermektedir. Video ilerledikçe, daha fazla ülkenin de ölçüm raporları eklendikçe 2016 yılına kadar derin turuncu ve kırmızı ile dolu dairesel grafik ile sararmaları net bir şekilde görebiliyoruz.

 

Grafik ölçümleri NASA verilerine dayanıyor ve kıtasal bölgelere bölünüyor. Dünyadaki her ülke de dahil olmak üzere, belirli ülkelerde sıcaklıkların nasıl arttığını anlamak zor değil.  Son birkaç yıldır en derin kırmızıları gören ısı grafikleri, son 3 yılda ise son 100 yılda artan sıcaklardan daha fazla arttığını görmek mümkün.

İklim değişikliği ve yükselen sıcaklıklar için Nasa’nın ön görüsü 2030 yılında ciddi kuraklıkların ve su savaşlarının başlayacağı yönünde.

Kaynak

4
like
1
love
0
haha
0
wow
2
sad
0
angry
10 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
10 Yorum yazarları
TriskacocuyellowredHadiOrdanMikail FatihSinan Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
demir.demirgil
Üye

Tehlike çanları çalıyor ama insanoğlundaki bu para kazanma hırsı olduğu sürece hiçbir şeyin önlemi çok geç olmadan alınmayacak

Çalı Kuşu
Yazar

Dünyanında bir ömrünün var olduğu varsayımına dayanarak bu tür hastalıkların baş göstermesi kaçınılmaz. Emeğinize sağlık efendim

Triskacocu
Yazar

Nereye gidiyoruz acaba

yellowred
Yazar

50 sene sonra kimbilir nasıl olacak

HadiOrdan
Üye

gerçekten bilgi verici bir yazı efendim.