Hepimizin Avengers Endgame‘den sonra belkide en çok beklediği Spider-Man Far From Home’un fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Hem de bir değil iki fragman birden. Fakat bu iki fragmanın başları hariç devamlarının hemen hemen aynı olduğunu söyleyebiliriz. Bizde bu fragmanları yüzlerce defa izledikten ve iyice sindirdikten sonra fragman incelemesi ile karşınızdayız.

İnfinity War‘dan sonra uzun bir bekleyiş içerisindeydik. Thanos’un parmak şıklatmasından ve evrenin yarısının toz olup yok olmasından sonra neler olmuştu?

Gerçeklikten silinenler geri gelecekler miydi? (Gerçi geri geleceklerini biliyorduk çünkü spider-man’in yeni filminin geleceği açıklanmıştı ve açıklananlar arasında yeni filmin İnfinity War’dan dakikalar sonra geçeceği belirtilmişti.) Gibisinden sorular kafamızın içinde dönüp duruyordu. Bizde bu sorulara bir yanıt olarak Avengers 4’ün fragmanının yayınlanmasını bekliyorduk.

Geçtiğimiz ay yayınlanan Avengers Endgame fragmanından o kadar şey bekliyorduk ki dört gözle fragmanın yayınlanmasını istiyorduk. Fakat fragman yayınlandıktan sonra ne yazık ki istediğimizi alamamıştık. Marvel filmin adını fragman yayınlanana kadar açıklamamakta yaptığı tutumu fragmanda da gösterdi ve bize kahramanlarımızın psikolojik durumu hariç hiçbir şey göstermedi. Bizde fragmandan umduğumuzu bulamayınca diğer filmin fragmanını beklemeye koyulduk. Sonunda o fragman yayınlandı peki fragmanda neler gördük?

Fragman Peter ile May halanın evsizler için düzenlenen bir bağış kampanyasında konuşma yapmalarıyla başlıyor. Sonrasında Peter ile May hala birbirlerine sarılıyorlar. Buradan anlıyoruz ki demek ki May hala Peter’ın süper kahraman olduğunu öğrendiğinde durumu anlayışla karşılamış. Hemen sonrasında  Harold Hogen elinde yüklü bir miktar çek ile içeri giriyor ve altındaki imza Pepper Potts’a ait. Burada imzanın Tony’e ait olmadığına bu yüzden Tony’nin Endgame’de öldüğünü düşünenler olmuş fakat biz biliyoruz ki İron Man 2’den sonra şirket yönetimine Pepper geçmişti. Bu yüzden imzanın ona ait olması gayet normal.

Daha sonra Peter örümcek ağlarıyla New York’ta rahatça gezerken arkada eskiden Stark Kulesi ve Avengers Binası olarak bildiğimiz binanın tamamen yenilendiğini görüyoruz. Bina neden yenileniyor veya yeni sahibi kim şu anlık daha bilmiyoruz.

Fragmanın birinde Peter tatil için bavulunu hazırlıyor ve yanına Spider-Man kostümünü almıyor. Ama diğer fragmanda May halanın bavula kostümünü koyduğunu görüyoruz. Ayrıca bavulun üstünde Peter’ın babasının baş harflerinin bulunmasına değinmeden geçmeyelim. Buraya kadar her şey gayet normal gözüküyor. Ve herkes hiçbir şey olmamış, İnfinitiy War ve Endgame yaşanmamış gibi davranıyor. Acaba Endgame’den sonra bu yaşananlar hiç olmamış mı olacak?  Hepimiz açıkçası bunu hala çözebilmiş değiliz çünkü eğer film Endgame’den dakikalar sonra geçiyorsa neden kimsemin psikolojisi bozuk değil? Ya da neden kimse olanlardan bahsetmiyor?

Hemen sonrasında Nick Fury ile Peter ilk defa karşılaşıyorlar. Nick Peter’a hazırlanmasını ve bir gezintiye çıkacaklarını söylüyor. Ardından Nick Fury ile Peter’ı bir teknede görüyoruz

Sonrasında işlerin kızıştığını anlıyoruz. Çünkü Agent Maria Hill ile Nick Fury topraktan oluşan canavara ateş ediyorlar. Diğer sahnede Hogen stark jetinde muhtemelen Peter’a “Tümüyle yalnızız.” diyor. Acaba burada Tony’nin öldüğüne mi vurgu yapıyor? Ve stark jetiyle nereye gittiklerini henüz bilmiyoruz ama benim tahminim jet ile ilk başta gördüğümüz yardım kampanyasına gidiyor olabilirler. Gelen diğer sahnelerde teker teker diğer element canavarları ve diğer Spider-man kostümlerini görüyoruz.

Sonrasında mcu ‘da ilk defa göreceğimiz Mysterio ile karşılaşıyoruz. Açıkçası Mysterio beni baya heyecanlandırdı diyebilirim çünkü orijin hikayesi baya değişik. Her ne kadar fragmanda Spider-Man’a yardım ediyor gibi görünsede filmimizin baş kötüsü o olacak. Kendisi bir özel efekt uzmanı ve yaptığı illüzyonlarla insanları etkileyebiliyor. Bende bu element canavarların onun illüzyonlarından biri olduğunu ve kendini süper kahraman gibi gösterip Spider-Man’in ayağını kaydırmaya çalışacağını düşünüyorum.

Hemen sonrasında gelen sahnede Peter ile arkadaşları Mysterio’nun görüntülerine bakıp onun Thor ve İron Man’e benzediğini söylüyorlar. Burdan ben şunu çıkardım. Ya Endgame’de İron Man ölmeyecek ya da Thanos İnfinity War’da yanıldı. Hatırlıyorsanız Titan’da Thanos ve Tony savaşırken Thanos Tony’e ” Umarım seni hatırlarlar.” demişti. Yani eğer Tony ölse bile onu hala hatırlıyor olacaklar.

Bizim fragmanda gördüklerimiz ve çıkarımlarımız bu kadar. Eğer sizin de bir görüşünüz varsa yorum atmayı unutmayın.

12
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
6 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
6 Yorum yazarları
Çalı KuşuÜmit temurhanMustafa UcamustafaKoray Cömert Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Muhammet Yiğit
Yazar

Bu filmi baya seviyorum

Mustafa Uca
Üye

Bu film güzeldi baya güzeldi son zamanlarda bozmaya başladı.

mustafa
Üye

Yok ya bu film serisi ve süper kahramanlar gibi filmleri bir sevemedim.

Koray Cömert
Üye

bir sevemedim gitti

Ümit temurhan
Üye

Bu filim harika