Selamlar sevgili popzingiller 🙂 Bugün sizinle çılgın bir teknolojiden daha bahsedeceğiz.Bu sefer konuğumuzzz Fabrican. Nedir bu konuğumuzu çılgın yapan peki? Toplanın hemen anlatıyorum 😀 Bu icadı şöyle tanımlayabiliriz sanırım. “Sprey Alçı” Evet farkındayım şok oldunuz nasıl olur diye düşünüyorsunuz şu an. Bu ürünün ortaya çıkış hikayesi çok başka çünkü asıl yapılış amacı tamamen bir moda aracı olması. Püskürtmeli kumaşlar, ürün ve giysi tasarımcılarını geleneksel malzemelerin boyutlarına, dikilmesine ve takılmasına ihtiyaç duyulan kısıtlamalardan kurtaracaktı. İlk başta amaç buyken, yapılan icat öyle kullanışlı oldu ki bambaşka alanlarda da kullanılmaya başlandı.

Dr. Manuel Torres tarafından yapılan Fabrican’ın içerdiği kumaş iplikçikleri bir çeşit likit içeriyor ve kuruduktan sonra birlikte donuyorlar.Donduktan sonra kaskatı bir hal almasını sağlayan ise püskürtülmüş yüzey ile Fabrican arasında çapraz bağlar oluşması.Ayrıca yaraya pansuman yapılabilmesini de sağlayan esnek bir su geçirmezliğe sahip. Dr. Torres bu ürünün kullanılabileceği alanları hala arttırmaya devam ediyor. Atom karınca mübarek dur durak bilmiyor 😀 Fabrican, yün ve tiftik, pamuk, naylon, selüloz ve karbon nanofiber gibi keratin lifleri de dahil olmak üzere bir çok farklı lif tiplerini kullanıyor. Bu icat, malzeme bilimi alanındaki yeniliklerin ön saflarında yer alırken, nano teknoloji içeren akıllı kumaşlar, medikal ve kozmetik endüstrileri için “ikinci cilt” ve giyilebilir teknolojiyle ara yüze koyabilen iletken kumaşlar geliştiriyor.

İşte bugünün çılgın teknoloji konuğu da buydu.Şimdi gelelim PopzPuan değerlendirmesine.Benim bu icat için puanım 9/10 Popz. İnanılmaz bir buluş olduğunu düşünüyorum.Lakin bilirsiniz her zaman eleştirecek bir nokta bulurum.Bu iplikçiklerin arasında bulunan likit sonuç olarak kimyasal olduğu için direkt cilde uygulandığında acaba çeşitli alerjilere sebep olur mu ya da cilde zarar verir mi? Aklımda direkt bu soru belirdi.Onun dışında gerçekten çok yaratıcı ve mükemmel bir fikir olduğunu düşünüyorum.Siz ne düşünüyorsunuz ürün hakkında?  Siz olsanız kaç Popz verirdiniz? Yorumlarda belirtebilirsiniz sevgili popzingiller 🙂

Kaynak Link

9
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
16 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
16 Yorum yazarları
Reha KarakayaMurat tekneciyellowredHüseyin keskinZeynep Ece Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Muhammet KABA
Üye

Fiyatları ucuz bişe olmasa bari. bi gün bi bakmışın arkadaşların sen uyurken tamamen bedeninizi açılamış 😁

emreqoral
Üye

Gün geçtikçe yeni şeylerle karşılaşıyoruz. Bence çok iyi bir gelişme

Sinan
Yönetici

Emeğine sağlık Aycan, bu yazıların sayesinde baya yeni şey duyuyoruz. 9 popz.

halidbinvelid
Üye

Nerden aklına gelmiş böyle birşey 🤔🤔🤔

hayvansever
Üye

normal alçının görüntüsüne göre baya güzel diyenler