Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un el yazısıyla doldurduğu iş başvuru formu ortaya çıktı. Mükemmeliyetçi tavrıyla tanınan Jobs’un formunda birçok yazım yanlışı olması dikkat çekti. Başvuru formu açık arttırma yöntemiyle satılacak.

Steve Jobs, dünyanın en değerli şirketi haline gelen Apple’ı kurmadan önce herkes gibi iş arayan normal bir vatandaştı. Reed Üniversitesi’nden ayrıldıktan sonra Portland kampüsünde bir yıl boyunca kaligrafi, dans ve Shakespeare üzerine çalışmalar yaptı.

Ünlü girişimcinin açık arttırmaya sunulan iş başvuru formu 1973’te Steve Jobs tarafından dolduruldu. İstenilen konum bilgisi boş bırakılmış olan form şu an RR Auction platformunda 50,000 dolardan açık arttırmaya sunulacak.

Bu tek sayfalık iş başvurusu, Steve Jobs’tan bekleyeceğiniz kadar düzenli ve kusursuz değil. Jobs, “reed college” ve “english, lit” gibi kelimelere büyük harfle başlamayı unutmuş. “Ehliyetiniz var mı?” sorusuna evet yazan Jobs, “Motorlu aracınız var mı?” sorusuna “Mümkün, ama olası değil” cevabını vermiş.

“Özel yetenekleriniz” kısmına ise “elektronik teknolojiler veya tasarım mühendisliği” yazan Jobs, ayrıca Helwett-Packard ismini de “Hewitt-Packard” şeklinde yanlış yazmış.

2
like
0
love
2
haha
0
wow
0
sad
0
angry
7 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
7 Yorum yazarları
Mehtap Mehtapkaan yalçınmustafaTriskacocuhilal Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Mehtap Mehtap

İlginç bir başvuru formu olmuş

kaan yalçın
Yazar

Gereksiz bence para israfı.

mustafa

Adamın her şeyi para ediyor ya maşallah.

Triskacocu
Yazar

emeğine sağlık

hilal
Üye

Gayet normal değil mi, kimse mükemmel değil zaten. Yazı güzel emeğine sağlık.