Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un el yazısıyla doldurduğu iş başvuru formu ortaya çıktı. Mükemmeliyetçi tavrıyla tanınan Jobs’un formunda birçok yazım yanlışı olması dikkat çekti. Başvuru formu açık arttırma yöntemiyle satılacak.

Steve Jobs, dünyanın en değerli şirketi haline gelen Apple’ı kurmadan önce herkes gibi iş arayan normal bir vatandaştı. Reed Üniversitesi’nden ayrıldıktan sonra Portland kampüsünde bir yıl boyunca kaligrafi, dans ve Shakespeare üzerine çalışmalar yaptı.

Ünlü girişimcinin açık arttırmaya sunulan iş başvuru formu 1973’te Steve Jobs tarafından dolduruldu. İstenilen konum bilgisi boş bırakılmış olan form şu an RR Auction platformunda 50,000 dolardan açık arttırmaya sunulacak.

Bu tek sayfalık iş başvurusu, Steve Jobs’tan bekleyeceğiniz kadar düzenli ve kusursuz değil. Jobs, “reed college” ve “english, lit” gibi kelimelere büyük harfle başlamayı unutmuş. “Ehliyetiniz var mı?” sorusuna evet yazan Jobs, “Motorlu aracınız var mı?” sorusuna “Mümkün, ama olası değil” cevabını vermiş.

“Özel yetenekleriniz” kısmına ise “elektronik teknolojiler veya tasarım mühendisliği” yazan Jobs, ayrıca Helwett-Packard ismini de “Hewitt-Packard” şeklinde yanlış yazmış.

5
like
2
love
3
haha
2
wow
2
sad
0
angry
17 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
17 Yorum yazarları
muratdemirserhat ergünOsman36HalilCanMurat Siyli Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
muratdemir
Üye

adam umursamamıştır

serhat ergün
Üye

Vay be iyi saklanmışlar

Osman36
Üye
Osman36

Vay be

HalilCan
Üye

Adamın doldurduğu form bile değerli vay be

Murat Siyli
Yazar

Helal olsun be nereden nereye