‘Eğer bir ürünü kullanmak için para ödemek zorunda kalmıyorsanız muhtemelen o ürün sizsiniz.’

WhatsApp Nasıl Para Kazanıyor ? 

Facebook‘un WhatsApp‘ı satın almasının arkasındaki gizli gerçek, bize dünya’yı kontrol altında tutmayı seven Amerika’nın işi gibi geliyor. Facebook‘un dile getirmeseler de, gizli belge, döküman, ip adresi, fotoğraf ve yazışmaların bilgilerini gerekli yerlere sağladığını biliyoruz. Tıpkı yıllar önce Microsoft’un CIA’a bilgi sağladığını bildiğimiz gibi.

Bu kazancın temel sebebi kimilerine göre veri madenciliği, kimilerine göre ise her yıl aldığı 1 Dolar senelik kullanım ücreti. Ancak WhatsApp‘ın Facebook‘a satılmasından kısa bir süre sonra, WhatsApp olduğu yerde kalmadı, gelişmeye devam etti. Sesli arama özelliği, web mesajlaşma ve mesaj iletim hizmetlerinde yer alan değişimler ile daha fazla kullanıcıya erişmeyi başardı.

Üstelik tüm bu geliştirmeler olurken nasıl olduysa sembolik alınan yıllık 1 Dolar ücretini de tamamen kaldırdı. 1 Dolar az gelebilir ancak 1 milyar kullanıcısı olan bir uygulamadan söz ediyorsanız,  senelik 1 milyar dolar küçümsenmeyecek bir rakam olarak karşımıza çıkıyor. Elbette bu geliri sağlamanın başka bir yolu daha var, bu da WhatsApp‘ın hükümetle yaptığı gizli bir anlaşma olduğu düşündürmekten başka bir şey değil.

10
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
15 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
15 Yorum yazarları
Nasibe AvcıGezmeyi eglenmeyi severimTriskacocuyellowredEren Yeni Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Şöhret herkesi er ya da geç kıskacına alıyor. Entrikalar, çeşitli çıkar endeksli faaliyetler. Dünya işte. Kazanılan paranın değeri de dünya kadar.Emeğinize sağlık.

Nasibe Avcı
Üye

Teknoloji her zaman kazanır

Gezmeyi eglenmeyi severim
Üye
Gezmeyi eglenmeyi severim

Vay be

Triskacocu
Yazar

Çok doğru bir noktaya değinmişsiniz

yellowred
Yazar

milyar dolar değerinde şirket, kazanmaz olur mu.