‘Eğer bir ürünü kullanmak için para ödemek zorunda kalmıyorsanız muhtemelen o ürün sizsiniz.’

WhatsApp Nasıl Para Kazanıyor ? 

Facebook‘un WhatsApp‘ı satın almasının arkasındaki gizli gerçek, bize dünya’yı kontrol altında tutmayı seven Amerika’nın işi gibi geliyor. Facebook‘un dile getirmeseler de, gizli belge, döküman, ip adresi, fotoğraf ve yazışmaların bilgilerini gerekli yerlere sağladığını biliyoruz. Tıpkı yıllar önce Microsoft’un CIA’a bilgi sağladığını bildiğimiz gibi.

Bu kazancın temel sebebi kimilerine göre veri madenciliği, kimilerine göre ise her yıl aldığı 1 Dolar senelik kullanım ücreti. Ancak WhatsApp‘ın Facebook‘a satılmasından kısa bir süre sonra, WhatsApp olduğu yerde kalmadı, gelişmeye devam etti. Sesli arama özelliği, web mesajlaşma ve mesaj iletim hizmetlerinde yer alan değişimler ile daha fazla kullanıcıya erişmeyi başardı.

Üstelik tüm bu geliştirmeler olurken nasıl olduysa sembolik alınan yıllık 1 Dolar ücretini de tamamen kaldırdı. 1 Dolar az gelebilir ancak 1 milyar kullanıcısı olan bir uygulamadan söz ediyorsanız,  senelik 1 milyar dolar küçümsenmeyecek bir rakam olarak karşımıza çıkıyor. Elbette bu geliri sağlamanın başka bir yolu daha var, bu da WhatsApp‘ın hükümetle yaptığı gizli bir anlaşma olduğu düşündürmekten başka bir şey değil.

6
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
13 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
13 Yorum yazarları
TriskacocuyellowredEren Yeniali yunus önenahmet batar Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Şöhret herkesi er ya da geç kıskacına alıyor. Entrikalar, çeşitli çıkar endeksli faaliyetler. Dünya işte. Kazanılan paranın değeri de dünya kadar.Emeğinize sağlık.

Triskacocu
Yazar

Çok doğru bir noktaya değinmişsiniz

yellowred
Yazar

milyar dolar değerinde şirket, kazanmaz olur mu.

Eren
Üye

Whatsapın nasıl para kazandığını bilmem ama şu anda dünyanın 1 numaralı mesajlaşma platfromu oludğunu bize ispatladı.

ali yunus önen
Üye

Hergün başka ülkelerin veya milletlerin sosyal mecralarında vakit geçirmek yerine kendimizi geliştirip kendi sosyal medya araçlarımızı yapmayı neden düşünmüyoruz?