Akıllı telefonlarda yapılan işlemler arttıkça şarj en büyük problem oldu. Daha fazla kullanım için telefonu hızlı şarj etmenin yollarını sizler için derledik. 

Akıllı telefon piyasasında üreticiler pil kapasitelerini artırmak yerine çoğu modellerinde hızlı şarj özelliğini müşterilerine sunuyor. Bazı modellerde ise yer verilmeyen bu özellikten dolayı tam şarj dolumları 2-3 saatte gerçekleşebiliyor. Sizi can sıkıntısından ve prize bağlı yaşamdan kurtaracak 5 hızlı şarj tüyosunu sıraladık.

1-) Doğru Şarj Cihazını Kullanın

Bütün akıllı telefonların kutularından şarj aleti çıkmakta. Ama çoğu insan bu şarj aletlerini yanında taşımadığından ilk buldukları şarj cihazından telefonlarını şarj etmeye çalışırlar ve bu durum şarj olma süresini uzatır. Her telefona ayrı ve uygun üretilen şarj aletlerini kullanmak telefonun sağlıklı ve uygun sürede şarj olmasını sağlar. Ayrıca telefonlarıkablosuz ve bilgisayardan şarj etmekte süreyi uzatan etkenler arasında.

2-) Uçak Moduna Alın

Telefonlar sizlere sağlıklı iletişim sunmak için sürekli olarak sinyal araması yaparlar. Bu durumda şarj olma esnasında bataryadan enerji kullanılmasına sebep olduğundan süreyi uzatan etkenler arasındadır. Bunun önüne geçmek ve şarj olma süresini kısaltmak için telefonu Uçak Moduna alarak internet, Wi-Fi gibi tüm bağlantıların kesilmesini sağlayabilirsiniz.

3-) Telefonu Kapatın

Eğer acele işiniz varsa ve şarjınızın çok az kaldığını gördüyseniz bu durum sizi çileden çıkarabilir. Kısıtlı sürede telefonunuzun daha çok şarj olmasını istiyorsanız telefonu kapatarak enerji tüketimini tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Bu durumda telefonun daha hızlı şarj olmasını sağlayacaktır.

4-) Gereksiz Özellikleri Kapatın

Gün geçtikçe akıllı telefonlarda kullanılacak özellikler artmakta ve bu da şarj süresinde sıkıntı çıkarmakta. Giyilebilir teknolojilerin hepsinin kullandığı Bluetooth, işiniz olmasa da açık olduğunu unuttuğunuz GPS, belki ne işe yaradığını bile bilmediğiniz NFC özelliklerini şarj esnasında kapatırsanız telefonun hızlı şarj olmasını sağlayabilirsiniz.

5-) Güç Tasarruf Modunu Kullanın

Günümüzde ki akıllı telefonların neredeyse hepsinde bulunan Güç Tasarruf Modu uygulamaların gereksiz yere kullandığı enerjinin kısıtlanmasını sağlar. Bu mod sayesinde de telefonunuzun hızlı şarj olmasını sağlayabilirsiniz.

6
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry
15 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
16 Yorum yazarları
Tuğçe AçıkgözyellowredNurefsalla gitsinDost Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
interdeha
Üye

Telefonu uçak moduna almak gerçekten çok işe yarıyor bence…

Rad
Üye

Gece bırak sabah al işte olay bu ha uzatmayın

nazgulbacanagi
Yazar

telefon çok lazım olmadığı için o kadar da önemsemiyorum isterse bir yılda şarj olsun :/

Çalı Kuşu
Yazar

Hepsini deneyen biri olarak işe yarıyor gerçekten de diyebilirim

thewinner
Üye

Hepsini birlikte yaparsak…