Televizyonların hayatımıza girişi 40-50 yılı bulmakta. Tabi bu süreçte televizyonlar hayatımıza girdikçe geliştiler. Gelişmekle beraber eskiden televizyonlarda olan bir çok şey tarihe karıştı. Örneğin karıncalanma gibi.Halka filminde de özellikle korkutucu özelliğine dikkat çekilmişti. Özellikle analog televizyonlarda olan bu durum sinyal alınmadığında ekranda oluşan beyaz ve siyah noktalardan oluşuyor. Kimilerine göre ilginç kimilerine göre korkutucu olan bu durumun nedenini açıkladığımda muhtemelen inanmayabilirsiniz. Çünkü gerçekten çok ama çok ilginç bir nedeni var.

Evren ilk noktadan yani ilk varoluş parçacığından oluşan büyük bir patlamayla meydana geldi. Bu patlama sayesinde nokta genişledi ve şu anki gezegenler,sistemler ve galaksiler meydana geldi. Halen daha da genişleyen evrenimizin büyük patlamayla meydana geldiğini kanıtlayan en önemli delil ise “Kozmik mikrodalga arkaplan ışıması”.

Bu ışımayı bütün evreni dolduran elektromanyetik bir dalga olarak açıklayabiliriz. Ayrıca evrenin her yerinde bu ışımanın 1.9 mm dalga boyuna sahip uç değeri 160.4 Ghz olan bir frekansa sahip  mikrodalga yayını vardır.

Yani tüm bu bilimsel sıkıcı şeyleri bir sonuca bağlarsak evlerimizdeki televizyonlardaki karıncalanmanın, radyolarda kanal aralarındaki sesin sebebi bu mikrodalga yayınıdır. Yani biz bu karıncalanma ile bir nevi Büyük Patlama’yı görürüz.

İlginç ve korkutucu öyle değil mi? 

kaynak:https://tr.wikipedia.org/wiki/Kozmik_mikrodalga_arka_plan_isimasi

3
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry

4
Kimler Neler Demiş?

4 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
4 Yorum yazarları
mustafamuptezelSinanThe Qreyo Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mustafa

Hepimizin başına gelen bir durumdur.Nedenini bilmiyordum teşekkürler.

muptezel
Üye

Ilginç bir bilgi

Sinan
Yazar

Harbiden ilginç, ilk kez duyduğum bir şey. Emeğinize sağlık.

The Qreyo
Yazar

Kaleminize sağlık.