Selamlar sevgili popzingiller 🙂 Sizinle bir kez daha yepyeni bir teknolojik ürünle ilgili konuşacağız. Bu ürünün adı Türbülent. Çevre dostu teknolojik ürünleri ne kadar desteklediğimi ve onların benim için 2-0 önde başladığını biliyorsunuz. Günden güne daha da kirlenen ve sağlığımızı tehdit eden bu dünyada böyle buluşlar olduğunu görmek gerçekten etkileyici. Bu ürünün temel prensibi okyanuslarda sıkça karşılaşılan girdaplar. Yapay bir girdap sayesinde eviniz için gerekli enerji sağlanabiliyor. Hareketten sağlanan enerji jeneratörlerde depolanıyor.

Bir nehirde veya kanalda herhangi bir hareket enerjisinin kullanabileceğinizi düşünün. Bu damlacıkların içerdiği güç sizi şaşırtabilir. Tüm bu küçük şelalenin veya derelerin çevre için güvenli bir şekilde kullanabileceği bir teknoloji ortaya konuldu. Aklınıza gelen o korkunç soruyu biliyorum. Eğer bu ürün girdaptan faydalanıyorsa ve pervane gibi bir sistem üzerine kuruluysa o akarsuların içindeki balıklara ne oluyor? Yoksa onlar..? Hayır. Bu ürün tamamen balık dostu 🙂 Sağlam ve balık dostu girdap türbülansı, inanılmaz derecede düşük bir enerji maliyetiyle 7/24 enerji üretebiliyor.

Çevre ve balık dostu olan bu proje oldukça yüksek bir yatırım aldı. Hidroelektrik santraline birleştirebilen dağıtılmış bir türbin sistemi olarak tanımlayabileceğimiz bu sistem maksimum 10.000 KW’a kadar elektrik üretebiliyor. Türbülent 60 eve enerji verebilecek kadar güçlü bir sistem. Bu sürdürülebilir ve kurulumu kolay ürün, koca barajlar inşa etmeye göre çok daha kolay ve pratik.

Gelelim PopzPuan değerlendirmemize. Benim için bu çevre dostu teknolojik ürün 10 üzerinden en az 9 Popz hak ediyor. Verimlilik üzerine çalışmaları devam ettiğinden ve bu proje çok daha fazla geliştirilebileceğinden ötürü 1 puanımı kırdım. Umarım en kısa zamanda son performansa ulaşmış halini de görebiliriz. Siz olsanız bu teknoloji harikasına kaç Popz verirdiniz sevgili popzingiller? 🙂

Kaynak Link

11
like
4
love
0
haha
2
wow
0
sad
0
angry
17 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
16 Yorum yazarları
Bekir AkgülBerat GÜLTEKİNKasim ekimKrcelfReha Karakaya Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Çevre dostu teknolojisi deyince aklıma ilk gelen isimsin Aycan😉. Güzel bir buluş 7 popz gelişmesini de düşünerek tabi. Emeğine sağlık.

Sinan
Yönetici

Güneş enerjisinden çok daha önemli bir yöntem bu enerji üretimi için. Güneş enerjisinde güneş olduğu müddetçe üretim olabiliyor, türbülent yönteminde ise 7/24 üretim yapılabilir. Balıkların veya diğer canlıların yaşamına olumsuz bir etkisi olmazsa (bu ancak denenerek öğrenebilir) muazzam bir buluş. Benim puanım 10. Emeğine sağlık Aycan.

Mustafa
Üye

enerji üretimi için güzel bir yöntem

turuncumavi
Üye

10 üstünden 10 veriyorum

okan88
Yazar

Hiç bir zararı olmadan güzel işler yapan bir icat 10 üzerinden 10