This War of Mine, savaşı konu alan diğer oyunların aksine kuşatma altında kalmış sivil halkın hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Açlık, barınma, korunma, bunalım gibi dertlerin yanında  oyuncuları can alıcı kararlar vermeye zorluyor.

SAVAŞ MASUMLARI | This War of Mine [Türkçe Rehber] #1

Oyunda yıkık bir binayı mesken belleyen bir grup (1-4 kişi) sivili kontrol ediyoruz. Her birinin geride bıraktıkları, dertleri, tasaları mevcut. Bir yandan evinizi geceleri harabelerden topladığınız malzemelerle kullanışlı ve korunaklı bir hale getirmeye çalışıp, bir yandan geceleri saldıran yağmacı gruplara karşı hazırlanmaya çalışıyorsunuz.

Bir de bunların yanına açlık, yorgunluk, hastalık, yaralanma, stres gibi unsurlarda eklenince hayatta kalmak için ne yapacaksınız? Yaşlı çiftin son yiyeceklerini çalacak mısınız? Kapınızı çalan aç çocukları geri mi çevireceksiniz? Gündüz vakti ayağından vurulan birisini kurtarmak için canınızı riske atacak mısınız?

Tüm bu anlattığı hikayeler, yaşattığı hislerle This War of Mine eşsiz bir bağımsız yapımdır. Savaşın gerçek yüzünü gösterip, iç karartıcı havasına rağmen oyuncuları kendisine bağlayan bu oyunu kesinlikle deneyimlemelisiniz.

22
like
9
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
19 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
19 Yorum yazarları
Tuğçe Açıkgözİlkay BozkuşMelisa Avciömer korkmazSinan Parlak Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Sinan
Yönetici

Yazıya bakılırsa oyun çok iyi. Denemek gerek derim ben

okan88
Yazar

Hikaye oldukça orijinal ve güzel ama bu hikayeye daha güzel grafikler ve daha iyi bir akış yapılabilirdi. Yine de ilgilisi için çok iyi bir çalışma olmuş emeğine sağlık Can. İlk fanzinin aramıza hoş geldin.

mustafa
Üye

Oyun sektörü aldı başını gidiyor her gün yenir bir oyun çıkıyor maşallah inşallah bu sektörde ülke olarak bizde en iyi şekilde yerimizi alırız bu konuda olumlu hareketler oluyor.

Tuğçe Açıkgöz
Üye

last broadcast bu oyunun efsane bir serisiydi/yan hikayesiydi

İlkay Bozkuş
Yazar

hem pc de hem mobilde severek oynuyorum. Parasını hak eden nadir oyunlardan.