Maalesef tiyatro kültürümüz yok. Çoğumuz tiyatroya gitmiyoruz. İzlediğimiz geriye dönük tiyatro denilince verebileceğimiz tek cevap : Lüküs Hayat.

Lüküs Hayat Cemil Reşit Rey’in yazdığı bir tiyatro klasiği, hepimiz bir şekilde duyuyoruz, biliyoruz. Ama onlarca oyun olmasına rağmen gidip de tiyatroya izlemiyoruz.

Çocuk oyunları var devlet tiyatrolarında, tam bilet , indirimli bilet fiyatı 5 lira. Çocuğunuz dışarı çıkalım,  dediğinde aklınıza gelen ilk yer alışveriş merkezinde gezip, fast food yiyip eve dönmek olmasın lütfen. Sadece 10 lira vererek siz ve çocuğunuz tiyatroya gidebilir, genç yaşta çocuğunuza bu sevgiyi aşılayabilirsiniz.

Devlet tiyatrolarında ”daima çocuk” günleri kapsamında sürekli çocuk oyunları bulabilirsiniz. ”Daima genç” günleri var mesela, her zaman zevkinize göre oyun bulabilirsiniz. Yarın pazar, kendinize, eşinize, sevgilinize, çocuğunuza, anne, babanıza bir değişiklik yapın ve yarın en yakındaki tiyatroya gidin.

Bu güzel değerleri unutmayalım, emin olun siz de gittiğinizde çıkışta damağınızda kalacak hoş tat ile eve dönecek ve ”iyi ki” diyeceksiniz. AVM’lere hapsolmayın, sokağa çıkın, tiyatroya gidin, şarkı söyleyin, gökyüzüne bakın, şiir yazın.

Nefes alıp vermek değildir yaşamak sadece, unutmayın, Esen kalın.

9
like
3
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
10 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
10 Yorum yazarları
ecrin çakarMusa PakAyse TeyzemustafaMurat Siyli Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ecrin çakar
Üye

bence tiyatro tek lüküs hayata bağlı bir durum değil zenginler bu sanatı gerçekleştiriyorsa fakirlerde gerçekleştirebilir yani sanatı bağlayan bir kavramdır tiyatro ellerine sağlık süper olmuş

Musa Pak
Üye

harika bir yazı emğine sağlık

Ayse Teyze
Yönetici

Su anda oynaniyormu, merak ettim?

mustafa
Üye

Abuk şeylerle çocuklarımızı uğraştıracağımıza onları tiyatro gibi güzel sanatlara yönlendirmek lazım ama nerede.

Murat Siyli
Yazar

Çok güzel bir yazı olmuş . Çocuklarımızı tiyatro ile tanıştırma zamanı çoktan geçti bile . Tiyatroyu sevdirmek lazım .