Edward Thomas Hardy, 15 Eylül 1977’de Birleşik Krallıkta doğmuştur. Riddley Scott’un Black Hawk Down (2001) filmindeki rolünden sonra birçok ünlü rol almıştır. Bunlardan bazıları; Batman’da “Bane” karakteri olarak, Mad Max’te “Max Rockatansky” olarak, Dunkirk’te maskeli uçak pilotu olarak ve bu yıl çıkacak olan Venom filminde de “Venom/Eddie Brock” karakteri olarak aldığı rollerdir.

Amerika ve Birleşik Krallık’ta tiyatro rolleri de almış olan oyuncu, “In Arabia We’d All Be Kings” isimli tiyatro oyununda Skank karakterini oynamıştır ve bu rol için Laurence Oliver ödülüne aday gösterilmiştir.

Oynadığı birçok ünlü rolde yüzünün büyük bir kısmının kapalı olması ile dalga geçilse de, aslında ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu da göstermektedir. Dunkirk filminde seyircileri bir buçuk göz ve iki kaş ile etkilemiştir.

Hayatında uyuşturucu ile sorunlar yaşamış olan Hardy, hayatını tekrar kontrole aldıktan sonra oyuncu kariyeri hızla yükselmiştir. Hayatı ile ilgili ilginç şeylerin bazıları: Bir motor çalan iki gencin birisini motoru hurda ettikten sonra yayan kaçarken metrelerce kovalayarak yakalayıp polise teslim etmiştir ve Leonardo DiCaprio ile Oscar ödülü alması hakkında bir iddiada DiCaprio’nun Oscar alamayacağını söyleyip hatalı çıkınca “Leo her şeyi biliyor” yazan bir dövme yaptırmak zorunda kalmıştır.

Bu yıl çıkacak olan Venom’da ana karakteri oynayacaktır. 

12
like
3
love
0
haha
0
wow
0
sad
2
angry
11 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
11 Yorum yazarları
Temel Uçakbilgeİlkay BozkuşKasim ekimyellowred Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Temel Uçak
Üye

ben de bu adamı nerden tanıyorum diyodum ya

bilge
Yazar

Venom’da yer alması ile birlikte gönlümde bir kez daha taht kurmuş yetenekli oyuncudur.

İlkay Bozkuş
Yazar

Bakalım Venom’da nasıl iş çıkarmış.

Kasim ekim
Üye

bu tıp fılmler gayet guzel oluyor ya sevmeyen de var ama seven taraftayım galıba

yellowred
Yazar

Venom haftaya geliyor heyecanla bekliyorum.