Esaretin Bedeli filmi IMDb’nin açıkladığı “Tüm Zamanların En İyi 100 Filmi” listesinde 9,2’lik bir IMDb puanı ile birincidir . Bu filmin hikayesi ise şöyledir :

Başarılı bir bankacı olan Andy Dufrense aynı başarıyı evliliğinde gösterememektedir ve eşi tarafından bir başka erkekle aldatılmaktadır. Bunu kabullenemeyen Andy, eşinin aşığıyla buluştuğu bir gece, alkolün de verdiği cesaretle silahına mermileri doldurur. Öfkeyle aracından inip eve yönelecekken vazgeçip geriye döner.

Ama bu geri dönüş Andy’yi kurtarmaz. Eşi ve aşığı o gece yataklarında mermi yağmuruna tutulurlar. Olay yeri incelemelerinde Andy’nin ayak izlerine rastlayan polis, onu yargının ellerine teslim eder. Andy yargılanması sonucunda suçsuzluğunu ispatlayamaz ve iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılır.

Bir anda yaşamı altüst olur. Aldatılmıştır, eşi öldürülmüştür ve bu işlemediği suçtan dolayı ömür boyu hapse mahkum edilmiştir. Andy Dufrense’in hapis hayatı bir çok zorlukla geçecektir. Ama aynı zamanda bir çok tecrübe ve çok iyi bir dost kazandıracaktır. O dostu Red lakaplı Ellis Boyd’tur. Red, Andy hapishaneye geldiğinde mahkumiyetinin 20.yılını doldurmuştu.

Andy’nin hayata bağlı ve her daim iyi bir şeyler bulma çabası içindeki hali, çevresindeki herkesi çok etkileyecektir. Bir süre sonra parmaklıkların arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine bütün mahkumları inandırır. Bu mahkumlardan biri olan Red ve Andy, unutulmaz bir dostluk kurarak hapishaneyi bambaşka bir yer haline getirirler.

Bu makale #AntiVerf tarafından hazırlanmıştır . http://alperylmz71.blogspot.com.tr teşekkürler!

“Bir gün benim sözlerim bilim ile çelişirse , bilimi seçin”Gazi Paşa

9
like
3
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
18 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
16 Yorum yazarları
Tuğçe AçıkgözNasibe AvcıEMRAH SOYLUTriskacocuEren Yeni Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Gerçekten de severek izlenebilen bir film üstelik tekrara düşme ihtimâli olmadan…

Tuğçe Açıkgöz
Üye

izleyeceğim ben bu filmi. konusu hoşuma gitti.

Nasibe Avcı
Üye

Gerçekten çok güzel bir film

EMRAH SOYLU
Üye

Bu filmi izledim ve kesinlikle öneriyorum. Izlemeyenler kesinlikle pişman olursunuz. Fırsat bulunca izleyin.

Triskacocu
Yazar

Çok güzel film herkes izlemeli