Uber, kentsel hava taşımacılığı hizmeti yapacak modeller geliştirmek için NASA ile ikinci bir Uzay Yasası Anlaşması imzaladı. Uber’in iddialı uçan taksi projesi kara trafiğinin yoğunluğundan kurtulmayı amaçladığı için büyük ilgi çekti.

Açıklama, Uber’in Los Angeles’ta düzenlenen konferansı sırasında yapıldı. Los Angeles ve Dallas, Uber’in uçan taksi hizmetinin testlerine ev sahipliği yapmayı kabul eden şehirler oldu.

NASA’nın Uber ile geçtiğimiz Kasım ayında imzaladığı Uzay Kanunu Anlaşması, işbirliği niyetinin genel bir ifadesiydi. Bu anlaşma çok daha belirgin. NASA, hava trafiği sırasında Dallas-Fort Worth hava sahasında yolcu taşıyan küçük uçağı simule etmek için Uber’in verilerini kullanacak. Şehrin yukarısındaki hava sahası inanılmaz derecede kalabalık. Bu nedenle simülasyonlar, Uber’in önerilen hizmet alanlarının her gün Dallas’ın üzerinde uçan yüzlerce uçakla nasıl uyum sağladığına yardımcı olmada anahtar rol oynayacak.

Uber ayrıca ABD Ordusu ile de “uçan taksi” projesini geliştirmek ve test etmek için bir anlaşma imzaladı. Şirket, ABD Ordusu’nun kurumsal araştırma laboratuvarı ile birlikte çalışmalar yürütecek. Toplam bir milyon dolarlık bir harcama bekleniyor. Fon taraflara eşit olarak bölünecek.

Uçan taksiler, özellikle iş dünyasının önderlerinin ve varlıklı kesimin kullanacağı bir araç olacak diyebiliriz.

9
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
13 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
11 Yorum yazarları
Çalı KuşuyellowredMurat Siyliİlkay BozkuşÇiroz Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
enver dengiz
Üye
enver dengiz

Bizim içinde uçmayan ama uçuz araç üretseler ne olur.

ycdhat that
Üye

ne yani duple yollar boşamı gitti

artiherSey
Üye

popzin duvara gitmemi neden engelledin?

Çalı Kuşu
Yazar

Olursa gökyüzüsüz kalacağız anlaşıldı…

yellowred
Yazar

Türkiyeye 50 yıl sonra anca gelir.