Merhaba sevgili popzingiller. Bugünün tarihini bir kenara not edin çünkü bu andan itibaren teknolojiye de el atmış, hatta direkt dalmış bulunmaktayım. İstesem de çok ciddi olamadığım için sizlerle kendi tarzımda teknoloji gelişmelerini ve yeni geliştirilen araçları paylaşacağım. Bir de işe biraz eğlence katalım ve daha net bir sonuç çıksın ortaya diye her bir teknoloji içeriğine PopzPuan vereceğim 10 üzerinden. 0 alan içeriği yazacağımı sanmıyorum ama olur da yazarsam ve 0 verirsem onun çok çok gereksiz bir gelişme yada araç olduğunu anlayabilirsiniz. 10 aldıysa da efsane iyidir onunla ilgili daha çok araştırmalar yapmanızı şimdiden tavsiye ederim. Şimdi o kadar uzun bir giriş yaptıktan sonra ilk içeriğimizin konusuna gelecek olursak:

Kapak fotoğrafında gördüğünüz aracın adını bir çoğunuzun bildiğini varsayıyor, bilmeyenler içinse Hovercraft olarak açıklıyorum. Hovercraft da neymiş diyenlere şöyle açıklayalım en alt kısmı hava dolu yastıklarla kaplı, havada ve karada hız yapabilen araçlar bunlar.Ağırlığın büyük kısmını yastıklar kaldırdığı için bu araçlar yüksek hızlara ulaşabiliyorlar.

Gelelim bugün sizlere tanıtacağım gelişmiş tek kişilik hovercrafta. Bu aracı icat eden kişi Dr. Benjamin King bu araçları 10 yıldan beri üretiyormuş ve hep geliştirmeye çalışmış. Sonucu da gayet iyi olmuş diyebiliriz. Lone Star Hovercraft şirketinin ürettiği Phoenix adlı araç yerden tam 16.5 cm havalanabiliyor ve saatte 56.32 km hıza ulaşabiliyor. Eğer 10.000 dolarınız varsa ve ‘Ben heyecan arıyorum kardeşim, para mühim değil!’ diyorsanız siz de kendi Phoenix’inize sahip olabilirsiniz. Bizim için para mühim, ee 10 bin dolarımız olmadığı da kesin. O yüzden verilen uğraşlar sonucunda ortaya çıkan bu güzel hovercraftı tanıtmak ve takdir etmek bize yeter de artar bile 🙂

Vee değerlendirme: 6/10 Popz veriyorum ben bu araca. Her ne kadar çok iyi bir buluş olsa da çok büyük bir başarı olsa da günlük hayatta ne kadar kullanabileceğiz ki diye düşünmeden edemiyor insan. Günlük hayatımızı kolaylaştıracak teknolojik gelişmeler her zaman 1 numara olacak benim gözümde. Siz bu araca 10 üzerinden kaç Popz verirsiniz sevgili popzingiller? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Buradan da tanıtım videosuna ulaşabilirsiniz.

9
like
7
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
24 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
24 Yorum yazarları
mustafaMehmet GüngördüIce coldGülsüm ApişBerat GÜLTEKİN Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Popüler Fanzin
Yönetici

10 Popz puan yazına, 7 popz puanda hovercraft’a gelsin!

sila
Yazar

Ben de bu minnoş yazara 10 popz, Hovercraft’a da 6 popz veriyorum 😀

Çalı Kuşu
Yazar

5 verebiliyorum ancak.

busragullu
Yazar

Bu tür yazılara devam et. 🙂

serabika
Yazar

7 de benden