Unity Nedir?  Farklı platformlar için 2D ve 3D oyunlar ve simülasyonlar geliştirmek amacıyla Unity Technologies tarafından üretilen oyun motorudur.

Unity Kullanıcıya Ne Sunar? Oyun içi grafik çizimi için birçok olanak, görsel efektler, kullanışlı bir arayüz… Kısacası bir oyun geliştirmek için gerekli olan ne varsa.

Unity Ne İçin Kullanılabilir? 2D ve 3D, her seviyede, her boyutta, her bütçede oyun projeleri için Unity kullanılabilir.

Unity Ne İçin Kullanılmıştır? Rust, Temple Run, Cuphead, Plague Inc:Evolved, Angry Birds, Pokemon Go, Stranded Deep, HeartStone,The Forest..

Neden Unity? Unity Engine, Unreal Engine ile beraber, dünyanın en popüler 2 oyun motorundan birisidir. Öğrenmesi diğer oyun motorlarına göre daha kolaydır. C# dili kullanır,

Unity Öğrenmek İstiyorum ? Unity için internette fazlasıyla ders vardır. Bunların birisi Brackeys’in dersidir.

Unity’nin arayüzü, en başta kafa karıştırıcı olacaktır. Bu da başlangıçta zorlanmanıza yol açabilir. Sınırsız olanak ve özelliği tek bir ekrana sığdırmak kolay değil. Ama alışınca gerçekten kullanışlı ve kolay bir arayüzü olduğunu fark edeceksiniz.

Ben Unity Öğrenebilir Miyim Ki ? Herkes Unity öğrenebilir. Elbette Unity öğrenmeye başlamadan önce biraz kodlamada bir altyapınızın olması her şeyi kolaylaştıracaktır ama bu zorunluluk değil.

Eğer bilgisayar oyunu geliştirmek bir hayaliniz ise, Unity’ye biraz vakit ayırmaya kesinlikle değer. Kaynak Link’ten, ve yukardaki dersten, bugün başlayabilirsiniz.

17
like
4
love
0
haha
2
wow
0
sad
0
angry
12 Yorum konuları
2 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
13 Yorum yazarları
Oğuzhan ÖzmenÇalı KuşuKoray CömertMuhammet YiğitKara pence Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Muhammet Yiğit
Yazar

Bende kullanıyorum çok iyi …

Kara pence
Üye

Güzel

Reha Karakaya
Yazar

Sürekli kullandığım bir program tavsiye ederim. elinize sağlık.

Hüseyin Çetin
Üye

Unityye bakacağım biraz merkezi ettim.Bu güzel yazı için teşekkürler

Samet Akbulut
Üye

İlgi çekici bir yazi