Evet saygıdeğer Popzingo sakinleri bu gün size unutulmaz eski Türk dizilerini yazacağım.

1) Yılan Hikayesi:

Başrollerinde Mehmet Ali AlaboraMeltem Cumbul ve Emre Kınay‘ın oynadığı dizi. 1999-2002 yılları arasında Kanal D ekranlarında seyirciyle buluşmuştur. “köylü güzeli” “memoli” “ebe eleni” “kraal” gibi replikler halkın dikkatini çekmiştir.

Her bölümde farklı bir polisiye olayını konu eden dizi yayınlandığı dönemde çok fazla izleyici bulmuştur.

2) Ruhsar:

“Ruhsar Gitti Ruhla Kaldık,  Vay Canına Şimdi Yandık” sloganıyla başlayan dizi 1998-2001 yılları arasında Kanal D ekranlarında yayınlanmıştır. Başrolünde Hande Ataizi’nin oynadığı dizi.

Hande Ataizi(ruhsar)’in ölümüyle başlar. Öldükten sonra cennete giden ve dünyaya gelip-gitme ödülü verilen Ruhsar dünyada kocası Mazhar ile ölümsüz bir aşk yaşar. Tabi mazharı sürekli evlendirmeye çalışan mazharın annesi ve mazhara aşık olan saf Reyhan da diziye renk katıyor. Hala arada açar izlerim.

3) Çılgın Bediş;

“Çılgın bedişim yok başka işim” sloganıyla başlayan dizinin başrolünde Yonca Evcimik yer almaktadır. Kanal D ve Şhow TV de yayınlanan dizi yayınlandığı dönemde gençlerin dikkatini çekmiştir.

Lisede çılgın bediş ve arkadaşlarının yaşadığı serüvenleri konu edinen dizi 1996 ve 2002 yılları arasında ekranlarda boy göstermiştir. Dizide özellikle Çılgın Bediş(Yonca Evcimik)in Oktaya olan aşkı büyük ilgi görmüştür.

4) Bücür Cadı;

“Bücür Cadı,  Bücür Cadı” müzüğü ile gireş yapan dizinin başrollerinde Merve Erdoğan ve Sezer Güvendirir yer almaktadır. Dizide küçük zeliş ve annesi şehriyenin yaşadığı olaylar konu edilmektedir.

Doğaüstü güçlere sahip bu ikilinin mahallede yaşadığı ve başlarından geçtiği olayları halk merakla izlemiştir dizi 1999 lu yıllarda tam hatırlamamakla birlikte Star Tvde yayınlanmıştır.

5) Can Ayşecik:

“Ben Ayşecik Can Ayşecik” sloganı bir ara büyüklü küçüklü herkesin dilindeydi. Dizinin başrolünde Ecem Kanun Ayşecik rolüyle yer almaktadır.

Dizide yetim büyüyen ayşecik’in mahalleli ile olan sıcak samimi olayları anlatılmaktadır. 1997 yılında yayınlanmaya başlayan dizi hakkında ne yazıkki detaylı bilgi sunamıyorum.

Evet bu gün  biraz nostalji yapayım dedim çocukluğumda izlediğim ve hale arada internette girip tekrarlarına baktığım 5 diziyi sizlerle paylaştım. Umarım beğenirsiniz. Biraz da siz yazın sizin çocukluğunuzun dizisi hangi diziydi? Unutamadığınız bir karakter varsa benimle paylaşır mısınız?l

12
like
3
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
39 Yorum konuları
3 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
39 Yorum yazarları
Musa PakIrmak KurtEmre Eryiğitserhat ergünmuhammed altunkayNak Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Musa Pak
Üye

en iyis can ayşecik

Irmak Kurt
Üye

Ruhsaaarr bunu görünce direk ruhsar aklıma geldi nasıl da izlerdim babamla oturup çok severdik annem de kaçardı ıyy ne biçim dizi derdi.. ciguli dinlerdik küçükken babam da dinlerdi annemi sinir etmek için mesela onu da hiç sevmezdi hep neler geldi şimdi aklıma yaa..

Emre Eryiğit
Üye

Düşlerim vardı görmekten korktuğum, hislerim vardı söylemekten korktuğum, şiirlerim vardı yazmaktan korktuğum, şimdi sen varsın kaybetmekten korktuğum

serhat ergün
Üye

Zamanında efsanelerdi

muhammed altunkayNak
Üye

aslında bunlarla ilgili fimler çıkacakmış ne kadar olursa olsun bunların yerini tutamaz özelliklede bücür cadının