Merhaba Popzingo sakinleri

Bu gün daha önce yazmış olduğum unutulamayan diziler serisinin devamından sesleniyorum.

Önceki şeride 2000’li yıllara gitmiştik!

Bu şehrimizde biraz daha yakın zamana gideceğiz.

1) Bez Bebek;

2007 – 2010 yılları arasında Fox TV de yayınlanmıştır. Başrollerinde Oya Aydoğan(Kulina),  Evrim Akın(Nana) ve Mehmet Usta(Joker) yer almaktadır. İçeriği ise oyuncak olmak isteyen iyi kalpli nanaya insan olmak isteyen kötü kalpli Joker’in mani olmak için çeşitli oyunlar oynamasıyla ilgili. Bu sırada Nana aşkı tadarak final bölümünde insan olup evlenir.

2) Medcezir;

Başrollerde Serenay Sarıkya ve Çağatay Ulusoy yer almakta olan dizi. Bir ay yapım eseridir. Senaristi çok sevdiğim Ece Yörençtir. Film 2013-2015 yılları arasında Star TV ekranlarında yayınlanmıştır. İçeriği ise zengin kızı mira ve Av. Sellimin koruma altına alıp evlat gibi sahip çıktığı Yaman’ın komşu olmalarıyla başlar. 2 sezon boyunca aşklarının karşısına çeşitli engeller çıkar. Ama çiftimiz tüm zorlukları üstesinden gelebilerek finalde evlenir. Ve mutlu Son!

3) Fatmagül’ün Suçu Ne?

Evet bu günki şerim kısa olsun yorgunum biraz! Bu hatırlatmayıda yaptık tan sonra diziye gelelim.

2010-2012 yılları arası,  Kanal D Ekranlarında Beren Saat ve Engin Akyürek’in başrollerini paylaştığı dizide olaylar serisi Erdoğan,  Selim,  Vural ve Kerim’in Fatmagül’e tecavüz etmesiyle başlar. Tabi Kerim’in daha sonra tecavüz etmediği ortaya çıkmıştır. Daha sonra olaylar Kerim’in Fatmagül’e aşık olması ve diğerlirini mahkemeye vermesiyle alevlenir. Çeşitli entrikalarla baş etmek zorunda kalan Fatmagül ve Kerim evlenirler. Final bölümünde Selim,  Erdoğan ve Reşat Yaşaran hapse girer. Vural zaten ölmüştür. Bu süreçte Vural’ı vuran,  Kerim’i vuran ve Fatmagül’ü kaçıran Fatmagül’ün eski sevgilisi de hapisten kaçmaya çalışırken vurularak ölür. Sonuç olarak tüm suçlular hakettiği cezayı alır. Filmin ana konusu da budur zaten. Film kadına tecevüze karşı nasıl dik durulması gerektiğini anlatmaktadır. Tabi ki bu dizimiz de mutlu son ile bitmiştir.

Bir sonraki şeride görüşmek üzere esen kalın. Sağlıcakla kalın.

15
like
3
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
19 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
18 Yorum yazarları
Musa PakIrmak KurtHalilCanmuhammed altunkayNakturuncumavi Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
turuncumavi
Üye

Benim seyrettiğim Medcezir ve Fatmagülün suçu ne idi Merakla diğer bölümü beklerdim

Canan Demirbaş
Üye

Ellerinize sağlık

Emre Eryiğit
Üye

Bez bebeği çok izlerdik şimde de kardeşim izliyor malesef

Nasibe Avcı
Üye

Bez bebeği çok izlerdik şimde de kardeşim izliyor malesef

Maydogan
Üye

Medcezir ve fatmagilun sucu ne yi izledim cok begeniyordum