Evet Popzingo sakinleri serinin yeni bir bölümü ile karşınuzdayım nostaljiye devam ediyoruz.

1) Aşk-ı Memnu;

Başrollerinde Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ’un rol aldığı  dizi 2008 ile 2010 yılları arasında Kanal D ekranlarında yayınlanmıştır. Dizi konusunu Halid Ziya Uşaklıgil’in kitabından almıştır.

Dizinin konusu Bihter ile Adnan Ziyagil’in evlenmesi ile başlar. Adnanın parası için onunla evlenmeye çalışan firdes yöroğlu birden kendisini Adnan’ın kaynanası olarak bulmuştur. Bihter ile Adnanın yeğeni Behlül yasak aşk yaşamaya  başlar. Ve çeşitli serüvenler yaşar. Bu aşka tanık olan Beşir herşeyi anlatmak istese de kendisine mani olur. Tüm bunlar yaşanırken Beşir’in aşık olduğu Adnan’ın kızı Nihal de Behlül’e aşıktır. Nihalin Behlüle aşık olduğunu bilen Beşir ise Behlül’e Nihal ile evlenmesi karşılığında aralarında ki sırrın bir ömür boyu kalacağını söyler. Final bölümünde Behlül ile Nihal’in evlenmesine dayanamayan Bihter kendini vurarak intihar eder. Adnan herşeyi öğrenir. Çok hasta olan Beşir ise ölür. Firdes’e inme iner. Bu olanlar yüzünden Nihal’in psikolojisi alt-üst olur ve tedavi görür. Ve Behlül Kaçar.

2) İçerde;

2016 yılında ekranlara gelen dizi Şhow TV ekranlarında yayınlanmıştır. Başrollerinde Aras Bulut İynemli(Mert),  Çağatay Ulusoy(Sarp),  Çetin Tekindor(Celal Baba),  Mustafa Uğurlu (Amir) yer almaktadır. Dizide olaylar Emniyet amirinin Sarp’ı Celal Babanın yanına sokarak onu indirmeye çalışmasıyla başlar. Sarp bunun için 1 yıl hapiste yatmak zorunda kalır. Bu arada Celal’de emniyete kendi adamı Mert’i yerleştirir. Dizinin gidişatında aslında Mert ile Sarp’ın kardeş olduğu anlaşılır. Celal Baba mert ve Sarp’ın babasının kendisi hakkında bildiklerini anlatmaması için çocuğunu kaçırmıştır. İkili dizide bir çok defa karşı karşıya gelmesine rağmen final bölümünde kardeş oldukları ortaya çıkar ve Celal’i alt etmeyi başarırlar. Celal ise yaşananlara dayanamayarak hapishanede intihar eder.

3) Deli Yürek;

1998 ve 2002 yıllarında yayınlanan dizi ilk 4 sezon Show TV ekranlarında yayınlanmış son sezon ise Atv de yayınlanmıştır. Dizinin başrolünde Kenan İmirzalıoğlu yer almaktadır. Film ile ilgili elimde çok fazla veri yok çünkü konusunu unuttum. Ama hatırladığım kadarıyla Yusuf rolüne can veren Kenan İmirzalıoğlu derin devlet ve mafayatik çetelerle Mücadele etmiştir.

Şimdilik hepsi bu kadar bir sonraki yazımda görüşmek dileği ile kendinize iyi bakın.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Kutulu Olsun. Atan Ruhun Şad,  Mekanın Cennet Olsun. Özlem,  saygı ve sevgi ile anıyoruz.

12
like
6
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
20 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
21 Yorum yazarları
ahmet çetinMusa PakIrmak KurtBedirhan Mağaraturuncumavi Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ahmet çetin
Üye

Akasya durağıı

Musa Pak
Üye

içerde misin
içerdeyim babaaaa

Irmak Kurt
Üye

Aşkı memnu evet artık doktorlar gibi gerçi onu geçemez kimse ama onun kadar nerdeyse veriyorlar tvde bi ara tekrar tekrar izlediydim

Bedirhan Mağara
Üye

Ask-ı Memnu diyince aklima bihterin hizli konustuğu sahne aklıma geliyo 😂

turuncumavi
Üye

Birtek Icerdeyi s eyretmedim öbür diziler efsaneydii