Uzay gemisinin mürettebatı büyük bir şok içindeydi. Dev bir göktaşının Ay’a çarpacağı biliniyordu ama kimse o göktaşının Ay’ı yörüngesinden çıkaracağını ve Ay’ın Dünya’ya çarpacağını düşünememişti. O büyük kıyamet, gözlerinin önünde yavaşça gerçekleşmişti ama Onlara sorsanız herşey sanki bir anda olmuştu.

 

Yaşanan büyük şokun ardından ilk konuşan Scott oldu:

 

  • Şimdi ne yapacağız?

 

Anna bir anda hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı:

 

  • Hepimiz burada öleceğiz!

 

Anna’nın sözü bütün mürettebatta tokat etkisi yarattı. Her kafadan bir ses çıkıyordu. Kimi işlerinin bittiğine inanıyorken kimi de uygulanması için öneriler sunuyordu. Kaosa grup lideri Seymur son noktayı koydu:

 

  • Lütfen sakin olun arkadaşlar! Evet, biliyorum. Hepimiz her şeyimizi kaybettik ama hala yaşıyoruz. Değil mi? Bir şekilde yeni bir hayat kurmamız lazım. Önerisi olan var mı?

 

Slavoj ‘Acilen yaşama uygun bir gezegen bulmamız lazım. Buradaki hava ile sonsuza kadar yaşayamayız.’ diye bilinen bir gerçeği tekrar hatırlattı. Maggie sözü ele aldı:

 

  • Slavoj da haklı ama bence önce çevremizde yaşayan insanlar olup olmadığını öğrenmeliyiz. Uzaya çıkan ilk insanlar değiliz sonuçta.

 

Bütün ekip Maggie’nin sözlerini onayladı. Aralarında çekilen kura sonucu Nikola’nın diğer gemilerle irtibata geçmesini kararlaştırdılar. Nikola doğruca kontrol odasına gitti. Ne söyleyeceğini düşünmemişti. Doğaçlama yapacaktı:

 

  • Burası Rostov 187. Dünya’nın başına gelen felaket ile bütün mürettebat uzayda mahsur kaldık. Gemide toplam sekiz kişiyiz. Bizi duyan birileri varsa lütfen bizimle irtibata geçsin.

 

Kaydı durdurmadan önce kısa bir süre durakladı ve aklındaki eklemeyi yapıp yapmaması gerektiğini düşündü. İçinden ‘Hay böyle işin…’ dedi ve son eklemesini yaptı:

 

  • Tanrı yardımcımız olsun

Toplantı odasına geri döndü. Gemide heyecanlı ve gergin bir bekleyiş başladı.

3
like
1
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
5 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
5 Yorum yazarları
Çalı KuşuKara penceKoray CömertmustafaMuhammet Yiğit Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mustafa
Üye

Teşekkürler bu uzay olayları çok garip olaylar.

Muhammet Yiğit
Yazar

O değilde fotoğraftan çok etkilendim . {‘=’}

Çalı Kuşu
Yazar

Akıcı, devamını bekliyorum merakla efendim:)

Kara pence
Üye

güzel

Koray Cömert
Üye

uzayda yaşam hayal olmayacak yakında