Volvo, 2025’e kadar araçlarında %25 oranında geri dönüştürülebilen plastikleri kullanmayı hedefliyor.

Aracın neye benzeyeneğini göstermek adına XC60 modeli için bir prototip hazırlandı.

FireShot Capture 7 - Volvo plans 25 _ - https___www.caradvice.com.au_658998_volvo-recycled-plastics_.png

XC60, yenilenebilir liflerden, atılmış balık ağlarından ve yelken iplerinden yapılmış plastiklerden oluşan bir merkez tünele sahip. Koltuklar bile geri dönüşümlü şişelerden yararlanırken, kaputtaki ses emici malzeme eski Volvo koltuklarından yapılıyor.

FireShot Capture 8 - Volvo plans 25 _ - https___www.caradvice.com.au_658998_volvo-recycled-plastics_.png

XC60, Birleşmiş Milletler Çevre ve Temiz Denizler ortaklığında gerçekleşen Gothenburg Volvo Okyanus Yarışmasında bir mola olan Okyanus Zirvesinde ortaya çıktı.

Birleşmiş Milletler Çevre Müdürü Erik Solheim, “Plastik geri dönüşümü ve plastiğin yeniden kullanımı, plastik kirliliğine karşı çıkma çabalarımız için hayati önem taşıyor” dedi.

Volvo’nun plastik atıklarını bir sonraki araba filosunun tasarımına entegre etme hamlesi, otomobil endüstrisindeki diğer kişilerin de izleyeceğine inandığımız yeni bir kriter belirliyor. Bu, bu problemin tasarım ve yenilik ile çözülebileceğinin bir kanıtıdır.

Haber, geçen ay Volvo’nun tüm tek kullanımlık plastik malzemelerin kullanımını 2019 yılına kadar kullanmaya son vermesinden sonra geldi ve daha önce 2025 yılına kadar iklime dayalı üretim faaliyetlerini planladığını duyurdu.

Lütfen olumlu ya da olumsuz görüşlerinizi yorumlarda paylaşınız.

KAYNAK: Link

6
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
9 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
9 Yorum yazarları
Vedat YılmazMurat tekneciyellowredRagıp ÇetinerTriskacocu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Sinan
Yönetici

%25 oranı çok düşük bir rakam ama rakiplerinin oranları çok daha düşük olunca bu bile kıymetli oluyor. Dilerim bu oran yükselir.

okan88
Yazar

Volvo tekrar gönülleri fethetcek bu hareketiyle. Bundan ilham alıp tüm markaların bu harekete geçmesi lazım aslında. Özellikle dünya otomotiv sektöründe zirvelerde yer alan Alman ve Japon markalarının.

demir.demirgil
Üye

Emniyet kemerini bulup, tüm araçların bundan yararlanması için telif hakkı istemeden herkese tavsiye eden bir markadan da bu beklenirdi :))

Vedat Yılmaz
Üye

abi araba super yaa

Murat tekneci
Yazar

İnşallah daha geliştirip yüzde yüze kadar ilerleyebilirler