Serinin ikinci deneyimiyle devam ediyoruz arkadaşlar 🙂

Bu seferki oyunun adı Beat Saber.

Müzik severler için oldukça zevkli bir oyun çünkü oyunun amacı dinlediğiniz müziğin ritmine uygun hareketlerle karşınıza çıkan blokları elinizdeki biri kırmızı biri mavi ışın kılıcıyla doğramak.

Oyunda şu ana kadar beni rahatsız eden tek şey ne yazıkki resmi olarak sadece oyunun size sunduğu 10 adet şarkıyla sınırlısınız. Ancak tabii ki oyunseverler bir saniye bile durmamışlar ve bunun bir çözümünü bulmuşlar 🙂 Çeşitli sitelerden el yapımı şarkılar indirerek oynamak mümkün ancak yine de ekstradan bir iş çıkmış oluyor. Neyseki oyunun yapımcısı Beat Games yakında oyun içi bir müzik editörü ekleyeceğini söyledi. Böylece istediğimiz parçalara ulaşmak çok daha kolay olacak 🙂

Oyunu açtığımızda karşımıza 2 adet seçenek çıkıyor. Bunlardan ilki Solo yani Tek Kişilik mod. Diğeri ise Party modu. Ancak parti modunda bildiğimiz anlamda bir çok oyunculu sistem yok sadece başlığı arkadaşlarınızla dönüşümlü olarak oynuyorsunuz.

Solo moduna girdiğinizde karşınıza 3 adet oyun modu çıkıyor. Bunlar sırasıyla Standard (Standart), No Arrows (Ok yok), One Saber (Tek Kılıç) modları.

Standard oyun moduna girdiğinizde istediğiniz şarkıyı ve şarkının zorluk derecesini (kolay, orta, zor ve uzman olmak üzere 4 zorluk var) seçtikten sonra oyun başlıyor ve elinizdeki kılıçlarla doğru renkteki bloğu doğru yöne doğru kesiyorsunuz. Basit… değil.

No Arrows moduna girdiğimizde yine aynı şekilde zorluğu ve şarkıyı seçiyorsunuz. Bu mod her ne kadar daha kolaymış gibi görünse de standart moddan çok daha zor. Çünkü normalde genellikle kırmızı bloklar solunuzda mavi bloklar sağınızda kalıyor ve blokların ritme uygun şekilde kestiğiniz bir yönü oluyor ancak bu modda bloklar tamamen karışık geliyor ve bir yön olmadığı için kesmek iyice zorlaşıyor.Neo’nun reflekslerine sahip değilseniz pek bir şansınız kalmıyor.

One Saber modu ise diğerlerinden de zor. Elinizde tek bir ışın kılıcı var ve bu kılıçla sanki iki kılıcınız varmış gibi hem sağdan gelen hem soldan gelen blokları doğru yönde kesmeniz gerekiyor. Tek kol için iki kat daha fazla blok ve hareket gerekiyor. Neyseki hangi rengi doğrayacağım diye bir düşünce kalmıyor.

Ancak neticede oynanış şekliyle kendine aşık eden bir oyun.

Basitçe grafiklerinden bahsetmek gerekirse, neredeyse sadece mavi ve kırmızının tonlarından oluşan bir renk paleti kullanmış ve fütüristik bir sahnenin ortasında oynuyorsunuz.

Hem müzik severler, hem de Guitar Hero severler için cidden harika bir oyun. Ayrıca oyun süresince yaktığınız kaloriler de cabası…

İşte Imagine Dragons grubunun Believer şarkısının Beat Saber hali;

Bir sonraki deneyimde gönüşmek üzere 🙂

8
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
5 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
5 Yorum yazarları
yellowredHadiOrdansalla gitsinmustafaSerhan Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
yellowred
Yazar

Fena değilmiş

HadiOrdan
Üye

değişik bir yazı olmuş

salla gitsin
Üye

çok güzel

mustafa
Üye

Teşekkürler bir türlü ısınamadım şu tip oyunlara sağ ol.