Daha önce de duyurulduğu gibi, Facebook’a ait olan chat uygulaması WhatsApp, 2017 sonuna doğru sayısız akıllı telefonda çalışmayı durdurdu. Cihazların listesinde, Blackberry OS, IOS 6, Windows Phone 8.0 işletim sistemi ve daha eski platformlarda çalışanlar bulunuyordu.

Şirketin web sitesinde yaptığı açıklama şöyleydi : “Bu platformlar, uygulamanızın özelliklerini gelecekte genişletmek için ihtiyaç duyduğumuz yetenekleri sunmuyor. Etkilenen mobil cihazlardan birini kullanırsanız, WhatsApp kullanmaya devam edebilmeniz için daha yeni bir işletim sistemi sürümüne veya daha yeni bir Android işletim sistemi olan 4.0+ işletim sistemine, iOS 7+ çalışan iPhone’a veya Windows Phone 8.1+ sürümüne geçmenizi öneririz.”

Şimdi, yeni bir rapor, WhatsApp’ın 31 Aralık 2018’den sonra Nokia S40 için desteği sonlandırmayı planladığını ve 1 Şubat 2020’den sonra 2.3.7 ve daha eski sürümleri de kapsadığını gösteriyor. Şirket, “Önümüzdeki yedi yıla baktığımızda, çabalarımızın, insanların büyük çoğunluğunun kullandığı mobil platformlara odaklanmasını istiyoruz. Etkilenen bu mobil cihazlardan birini kullanıyorsanız, WhatsApp kullanmaya devam etmek için daha yeni bir Android, iPhone veya Windows Phone’a geçmenizi öneririz.” açıklamasını yaptı.

12
like
1
love
0
haha
3
wow
0
sad
1
angry
12 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
11 Yorum yazarları
Gülsüm ApişyellowredTriskacocuresmiye karEMIN ALTINTAS Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Olmasa da olur

demir.demirgil
Üye

Kime ne zararı varsa, İnternete giriyorsa bırakın kullansınlar

aybar_x
Üye

windows phoneu bıraktığım iyi oldu

EMIN ALTINTAS
Yazar

Öğrendiğim iyi oldu ???? teşekkürler ????

Keziban-koc
Üye

Çok da gerekli değil aslında, en azından benim için ????