Benim şuan ki yönetimi eleştirmek için isimlendirdiğim yönetim şeklinin ismidir yama politikası. Peki nedir bu yama politikası?

Örnek vermek gerekirse çoğalan nüfus için yeşillikleri ve doğayı yok ederek bina dikmektir ve yetmezmiş gibi estetiği de bozarak sürekli kat çıkmaktır yama politikası. Çiftçiye destek vermek yerine her şeyi dışarıdan ithal etmektir yama politikası. Öğrencilere iyi bir eğitim vermek yerine onları hapse tıkmaktır yama politikası. Kardeşi kardeşe düşman etmektir, halkın cahilliğinden beslenmektir, halkı bilinçlendirmek yerine korkularıyla yüzleştirerek toplumun algısıyla oynamaktır yama politikası.

Türkiye’nin tek çözümü Toprak!

Biz bir tarım ülkesiyken neden her şeyi dışarıdan ithal etmek zorundayız. Zamanında Konya ovası ülkemizin buğday ambarıyken şimdi neden buğdayı dahi dışarıdan ithal ediyoruz. Her şeyin kolayına kaçmak bir çözüm değildir arkadaşlar, biz bunu yapıyoruz. Delik açılan bir gemiye bir yama atarsınız iki yama atarsınız kurtarırsınız ama sürekli delik açılan bir gemi batmaya her halükarda mahkumdur.

Kim istemez ki etin kilosunun 8 lira olmasını, bir paket sigaranın 2 lira olmasını. Kim istemez ki karısını yemeğe çıkarmayı, bir resitale gitmeyi, piknik yapmayı, mangal yakmayı. Kim istemez ki doların en fazla 2 lira olmasını, benzinin 2,5 lira olmasını.

İş gücümüz tüm bu saydıklarıma olanak tanıyabilecek güçte, sadece bir jenerasyonun kendini feda etmesi gerekiyor arkadaşlar. Sevmediğimiz işi yapmamız, gerektiği yerde çiftçi gerektiği yerde öğretmen, gerektiği yerde çöpçü olmamız lazım. Şunu gönül rahatlıkla söyleyebilirim ki, şu saydıklarımın olması için ben bok bile temizlerim, lağıma da girerim, istenilen her şeyi de  yaparım, toplumun geri kalanı da benim gibi düşündükten sonra.

Büyükbaş hayvancılığın gelişmesi için gider yetiştiricilikte yaparım, yeter ki eksikliklerimizi giderelim. Birbirimizi yargılamak yerine, ayrıştırmak yerine, televizyonda saçmalayanları dinlemek yerine, çözüm gayet basit, bakalım ve eksiğimiz neyse onu gidermek için hep birlikte hareket edelim. Herkes güzel bir iş ister, ama bencil olmayalım…

Her insan kendi hayatının başrolüdür, hepimiz kendimiz için en güzelini isteriz (ki bundan doğalı da söz konusu değildir zaten) farkındayım lakin yinede bu söylediklerimi yapmak zorundayız arkadaşlar. #fedakarlık

2
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
5 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
5 Yorum yazarları
Taha avcıHüseyin çetinyellowredÇalı Kuşumustafa Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Ülkemizin böyle düşünen genç kalemleri olduğunu görmek gerçekten çok ümit va’d edici. Ben daha da ileriye giderek diyorum ki fedakarlığı ilke edinmiş bir toplumun ülkesi dünya lideri olabilir ve tüm insanlığa huzurlu bir yaşamın yollarını sunabilir.Tabi ki olmazsa olmaz ilkesi ”adalet” ile.

Taha avcı
Üye

Dolar bahanesiyele herseyin fiyatini arttirdilar

Hüseyin Çetin
Üye

Ah ah kim istemez tabi şu ülkede herkesin yüzü gülse

yellowred
Yazar

güzel bir yazı Ancak uzatılabilir.

mustafa
Üye

Biran önce ülkemizin;tarım,hayvancılı ve orman kanunlarını yeniden düzenlemeli ve geliştirmeli yoksa geleceğimiz çok kötü gibi görünüyor dahada gıda fiyatları ve et fiyatları yükselecek gibi: