Manifesto
Popzingo Yayın İlkelerimiz
Ve Biz
Manifesto
Kurallar
Gizlilik
Hizmet
Çerezler
Reklam
İletişim
Manifestomuz

Popzingo farklı konularda içerik sunan bir platformdur. Yayın ilkeleri içinde gündem, haber, politik, siyasi ve spor haberleri yer almaz.

Popzingo içerik çeşitliliği olarak içinde; kültür sanat, bilim, teknoloji, girişim, oyun, sinema, tiyatro, televizyon, dizi, video, müzik, moda, medya, magazin vb. kategorileri barındırır. Kullanıcılar bu kategoriler içinde istedikleri içerikleri oluşturmakta özgürdür.

(Ç)Alıntı Olmayan Doğru İçerik

Yayıncılar bir içerik yayınlamadan önce doğruluğunu kontrol etmelidir. Telif içeren video, müzik, fotoğraflar yayınlarda kullanılmamalıdır.

Türkçe yayın yapan web sitelerinden içerik alımını kabul etmiyoruz. Kaynak gösterimi olsa dahi bu içerikleri onaylamıyoruz. Amacımızın kaliteli, saf, sürdürebilir bir yayın oluşturmak olduğunu unutmayın.

Tarafsızlık & Adalet

Gerçekçi ve tarafsız yazılan içeriklerden hoşlanıyoruz. Yanlı, taraflı, kışkırtıcı, aşağılayıcı, kabul edilemez yayınları ve yayıncılarını topluluk içinde barındırmamaya özen gösteriyoruz.

Yanlış yayınlardan kaynaklanan cevap ve tekzip hakkına saygı gösteriyoruz. Düzenlenmesi gereken hatalı içerikleri mahkeme kararı olmaksızın yeniden düzenliyoruz.

Saygı & Ahlak

Kimseyi; ırkı, cinsiyeti, yaşı, sağlığı, siyasi görüşleri, sosyal düzeyi, toplum görüşü, cinsel yönelimi ve dini inançları açısından aşağılamamaya; çocuklar, engelliler, azınlıklar gibi özen gösterilmeye ihtiyaç duyan gruplara bilinçli zarar vermemeye özen gösteriyoruz.

Dini ve ahlaki konularda, kin ve nefret yaratacak, milli birlik ve bütünlüğü bozacak yayınlara imkan vermiyoruz. Gerçek kişileri ve/ya tüzel kişileri eleştiri adı altında aşağılayan, küçük düşüren, iftira niteliğinde ifadelere yer vermiyoruz.

Koruduğumuz Haklar

İçeriklerimizde, kişileri ve kuruluşları, eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşüren, aşağılayan veya iftira niteliği taşıyan ifadelere yer vermiyoruz. İzin almaksızın, başkalarının kişisel bilgilerini, fotoğraflarını içerik konusu olarak kullanmıyoruz.

Kişilerin özel yaşamını, kamu çıkarlarının gerektirdiği durumlar dışında, yayın konusu yapmıyoruz. Özel yaşamın gizliliğine saygı duyuyor ihlal etmiyoruz. Kamu yararı olan haller dışında özel davranışlar, haberleşme ve söyleşileri aleniyete dökmüyoruz.

Bağımsızlık Ruhumuzda

Popzin hem devletten hem de partizan çıkarlardan bağımsızdır. Kullanıcılarımız kararlarımızda siyasi ya da ticari baskıların ya da kişisel çıkarların etkili olmadığına güvenebilmelidirler.

İçeriklerimizde tarafsızlık, gerçeklik ve doğruluk ilkelerine bağlı kalınması; özgürce kanaat oluşumunun engellenmemesi; içerik kaynaklarının kamuoyunun yanıltılmasının amaçlandığı haller dışında gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz.

Fikir Çeşitliliği

Ülkenin tek kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK hakkında yayınlanmaya çalışan her türlü olumsuz fikir, haber, içerik, görüntü dosyalarına izin vermediğiniz gibi içerik sağlayan yayıncı yazarıda topluluk içinde barındırmıyoruz.

Bu istisna dışında; İçeriklerimizi, sağladığımız hizmetleri ve işlediğimiz konuları tek bir bakış açısından değil, pek çok bakış açısını katarak üretmeye dikkat ediyor ve bunu teşvik ediyoruz.