• Yaz aylarında, cilt çevresel faktörlerden olumsuz etkilenmektedir. Parlak güneş, UV ışınları cilde zarar verir. UV kırışıklıklara, lekelenmelere, pullanmalara, cildi destekleyen kolajende azalmaya neden olmaktadır. Bu sebeple cilt UV ışınlarının zararlı etkilerinden ve dehidrasyondan korunmalıdır. 
  • Cildimiz için en iyi ürünlerin başında su gelir. Özellikle yaz aylarında terlemeye bağlı olarak su kaybı artar. Bu yüzden su tüketimine gereken özen gösterilmelidir. İçecek tüketimi doğal meyve suları (üzüm, kivi, çilek, kızılcık vb.) ve yeşil çay ekseninde olmalıdır.  Sebze ağırlıklı beslenmeniz, sebze tüketimine özen göstermeniz cildiniz için fazlaca yararlı olacaktır. 
  • Ağır makyajlar yapmaktan kaçının. Fondöten ve kapatıcı gibi ağır makyaj malzemelerinizi kullanmamaya çalışın zira yazın cildiniz nefes almak isteyecektir. Cildinizin ihtiyaç duyduğu oksijeni alabilmesi için gözeneklerinizin açık olması şart. Yeterli oksijeni alsın ki bakımlı ve canlı olabilsin.
  •  Deri çevreden gelen çeşitli kirletici maddelere maruz kalır. Temizlik yaz aylarında oldukça önemlidir. Yapabileceğiniz en basit şey yüzünüzü günde en az 3 kez soğuk su ile yıkamaktır. Soğuk su yüzümüzde yağ oranını belirleyen tabakaya etki eder ve sivilce-siyah nokta oluşumunun azalmasına yardımcı olur. (Kuru cilt tipine sahip hanımlar nemlendirici kullanmayı ihmal etmemenizde fayda var. )
  • Yazın daha çok yağlanan cilt nemini kaybederek cansız ve donuk bir görünüme kavuşur. Haftada bir nem maskesi yapmanızda fayda vardır. 
  • Yaz ayları cilt tipinize bağlı olarak yapacağınız doğal maskeler için yılın iyi bir zamanıdır. Daha önce paylaştığım evde kolaylıkla yapabileceğiniz maskelere buradan ulaşabilirsiniz. 
8
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
13 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
10 Yorum yazarları
Furkan ArslanyellowredReha KarakayaIce coldMurat Siyli Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Aradığımız her şeyi bulabileceğimiz büyük bir eczane doğa..Emeğinize sağlık efendim

Furkan Arslan
Üye

Doğal şeyler kullanmak lazım

yellowred
Yazar

kız kardeşim bunlarla kafayı kırdı.

Reha Karakaya
Yazar

Yaşadığım bölge itibariyle de çok ihtiyaç duyulan gerekli bilgiler. Eline sağlık.

Ice cold
Üye

Yaz kış sürekli güneş kremi kullanıyorum yazın güneşten kışın soğuktan dolayı olusan catlamalar kuruluktan koruyor