Bir cümleyle para kazanmak ve yazı yazmak yıllar önce hiç bir anlam ifade etmiyordu. O zamanlar, karlı bir meslek olarak yazmak inanılmazdı. Ama artık değil. Aslına bakılırsa, şimdi, işin içinde yer alanların yazı yazabilmeleri için gelirin geleceği zamandır.

Dijital pazarlama alanında, bu içerik üzerinde birçok kez kral olduğu söylenmiştir. Sonuçta, sosyal medya haber beslemenizde, bloglarda ve web sitelerinde gördüğünüz şeylerin hepsi farklı biçimlerde içeriktedir. Fotoğraf ve görseller gibi görsel içerikler günümüzde tercih ediliyor, ancak hiçbir şey kelimeleri ve metin içerik formu olarak geçemez.

İnternetin bilginin ve eğlencenin bir parçası olması, çok fazla içerik ve içerik gerektirir. Yazarların daha fazla kazanma fırsatları var!

Farklı türde yazı işleri vardır:

  • Web İçeriği Yazımı
  • Yazma Blog Yazma
  • Tıbbi Yazma
  • Teknik yazı
  • Özgeçmiş Yazımı
  • İş Planı Yazımı
  • Düzenleme ve Düzeltme

Eğer küçük bir içerik yazım şirketiniz olmasını planlıyorsanız, belirli bir yazım işi seçerseniz en iyisini yaparsınız. Bu sayede siz ve yazar havuzunuz, yüksek kaliteli içerik sunmaya odaklanabilirsiniz, bu da belirli bir yazı iş emirlerini ele alacağınızı bilir.

Başlangıç içerik yazma işiniz için her şey yolunda giderse, diğer yazı işleri türlerini de kapsayacak şekilde genişletebilirsiniz.

İş genişleme fikirlerine yönelmeden önce, küçük yazı işinizin düzgün bir şekilde kurulmasını sağlamak için dikkat etmeniz gereken önemli şeylerin bir özetidir.

1. Ciddiye Al

Bununla,  ciddi bir iş almayı kastediyoruz. Küçük bir şirketin yönetilmesi zor olabilir, özellikle de işi hazırlıksız yapıyorsanız. İşinize bir iş planı ile başlarsanız çok yardımcı olacaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, yeni başlayanlar için belirli bir yazma işine odaklanın. Potansiyel müşterilerin bulunduğu yer. Aşağıda listelenmesi gereken yazım işinin türünü belirlemenize yardımcı olabilecek birkaç soru var:

  • İş türümün sürekli bir talebi olacak mı?
  • Şirketimin hizmetleri için bir talep oluşturabilir miyim?
  • Rakiplerim kimler ve fiyat ve kalite açısından onlarla rekabet edebilirim?

2. Finansmanları Anlayın

Finansman , işinizin ilk aşamalarında da öncelikli bir konu olmalıdır . İçerik yazmanızın yakında kapanmayacağından emin olmak için iyi bir para yönetimi bilgisine sahip olmalısınız.

Hedef finansal hedef belirleyin ve bütçenizi belirleyin. Firmanızın ne kadar para kazanması gerektiğini, harcadığı harcamaları ve yapmanız gereken yatırımları bilmeniz gerekir. Örneğin, şirketinizi pazarlamayı planlıyorsanız, ne kadar bütçe ayıracaksınız? Hangi pazarlama kanalı size önemli miktarda maruz kalma ve uygun bir fiyat karşılığında geri dönüş sağlayacaktır?

Ayrıca, işletmenizin sunduğu hizmetler için fiyatlandırma ve ücretleri de anlamanız gerekir. Oranları belirlemek biraz zor olabilir. Projenin büyüklüğünü, tamamlanması gereken insan gücü saatlerini ve son tarihi dikkate almalısınız.

3. Bir Web Sitesi Oluşturun

Şirketinizin olası müşteriler için bir yüzü ve adı olmalıdır. Firmanızın yiyecek ve içecek endüstrisi dijital olduğundan, kendinizi bir şirket web sitesinden daha iyi tanıtmanın yolu nedir? Web siteniz, potansiyel müşterilerinizin gitme yeri olacak ve hizmetlerinizi kontrol edecektir. Yazılı konular hakkında yazılan konular ve farklı tarzlarda şirketinizin esnekliğini vurgulamak en iyisidir. Aslında bu, müşterilerinizde güvenilirlik ve güven inşa etmenin bir yoludur, çünkü küçük olsa da profesyonel bir yazı şirketi ile uğraştıklarını bilmelerine izin veriyorsunuz. Bu nedenle, harika içeriğe sahip olduğundan ve gezinmesi kolay olduğundan emin olun.

Bir web sitesi, içerik yazımından gerçekten bir iş yapmak istiyorsanız, yapmanız gereken bir yatırımdır. Ücretsiz barındırma web sitelerinin sınırlı erişime ve özelliklere sahip olması nedeniyle ücretli bir alan adı almak şiddetle tavsiye edilir.

4. Yetkin  Yazarlar Havuzu Oluşturun

Tabii ki şirketiniz küçük bir yazar havuzuyla başlıyor. Yazma işlerini tek başınıza yapamayacağınızı, özellikle de daha fazla kazanmak istiyorsanız bunu anlayın ve kabul edin.

Daha fazla el çalıştığında ve kaliteli çıktılar sunduğunuzda, hedef karınıza ulaşma şansınız o kadar yüksek olacaktır.

Serbest yazarları sizin için çalışacak şekilde işe alabilirsiniz. Sadece iyi yazma becerilerine, anlama ve araştırma becerilerine sahip olduklarından emin olunuz.

Hikaye anlatıcılar ise büyük bir artı olurdu, bu yüzden görevleriniz sadece bilgilendirici değil aynı zamanda eğlenceli ve zorlayıcı olacaktır.

8
like
1
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
9 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
9 Yorum yazarları
ali yunus önenyellowredReha KarakayaMustafaayzek Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ali yunus önen
Üye

Değerlendirmek için oldukça güzel bir yazı olmuş.

yellowred
Yazar

değerlendirenler için faydalı bir yazı.

Reha Karakaya
Yazar

Değerli bir paylaşım olmuş eline sağlık.

Mustafa
Üye

güzel bir yazı, güzel bir paylaşım

ayzek
Yazar

Değerlendirebilen için güzel imkanlar var aslında. Web sayfası oluşturmaya çalışmıştım ama çokta başarılı olamamıştım. Darısı niyetlenenlerin başına..