Su, sadece insanların değil tüm canlıların yaşam kaynağı. İnsanların en fazla 3 gün yokluğuna dayanabildiği su, tamamen içmemeyi geçin az içildiğinde dahi ciddi problemleri beraberinde getiriyor. Tüm uzmanların tüm dertler, hastalıklar için üstüne basa bas ‘bol bol su için’ demesinin sebebi de vücudumuzun suya muhtaç olmasıdır. Vücudumuzun günde ne kadar suya ihtiyacı olduğunu öğrenmenin birçok yolu var ancak bu yazımızda en basit yolu açıklayacağız. En basit yol; Yeteri kadar su içmediğinizi gösteren belirtilerdir. Bu belirtileri ortadan kaldırarak yeteri kadar su içtiğinizi anlayabilirsiniz.

Sürekli Ağız Kuruluğu Yaşamak

Su içmek, mukus zarlarınızın salgılarını tazeler. Bu sayede ağzınız nemli kalır ve ağız kuruluğu yaşamazsınız.

Gözlerinizin Kan Çanağına Dönmesi

Yeteri kadar su içmemek gözlerde kuruluk yapar dolayısı ile gözler kan çanağına döner. Bu durumu yaşamıyorsanız yeteri kadar su içiyorsunuz demektir.

 

Hastalıkların Normalden Uzun Sürmesi

Organlarımızın düzgün bir şekilde çalışmaya devam edebilmesi için kendi yakıtı olan suya ihtiyaç duyar. Yeteri kadar su tüketilmemesi durumunda organlarımız iyi çalışamaz ve hastalıklar çok daha uzun sürer.

Sürekli Aç Hissetmek

Sürekli mide kazınmaları hissetmek de yeteri kadar su içmediğinizin bir göstergesidir. Yeteri kadar su içmemek sürekli açlık hissetmeye sebep olur. Zayıflamak isteyenler için de su içmek oldukça önemlidir.

 

Yorgun Hissetmek

Yeteri kadar su içmemek, vücudun su ihtiyacını karşılaması için vücuttaki kana yönelmesine sebep olur. Bu durum kandaki oksijen oranını düşürdüğü için yorgunluk hissedilir.

15
like
2
love
1
haha
1
wow
0
sad
1
angry
20 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
20 Yorum yazarları
Hamza AslanMustafa UcaGazel BoyrazMuhammet YiğitKara pence Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Gülsüm Apiş
Üye

Kendimden bilirim baş agrısı da yapıyor çok uzun süre susuz kalmak. Bir yerde okumuştum susuz kaldıkça organlarımızdaki suyu kullanıyormuş vücudumuz

hüseyin titiz
Üye

Bunların hepsini ve daha fazlasını bildiğim halde maalesef tüketemiyoru.m.

EMRAH SOYLU
Üye

Ne kadar fazla içsem de yinede bu belirtileri yaşıyorum.

Hamza Aslan
Üye

süper bir düşünce

Mustafa Uca
Üye

Günde 5 bardak su içsek yeterr bence 😄