Yin ve Yang evren ve doğanın işleyişini, düzeneklerini anlatan bir öğretidir. Her dini düşünce üzerinde etkisi olmuştur. Evrenin genel dinamiğini karşıt kutuplarla açıklar. Bu kutupların birbiriyle etkileşiminin evreni ve her şeyin nasıl oluştuğunu ortaya atar.Genel düşüncesi nedir?Her şeyin karşıt bir (tek bir) düşüncesi olduğunu destekler.

Bir “hiçlikten” gelir. “İki” de birden doğar. Çoğu şey, hatta ki dostlarım her şey için geçerlidir. Hücre bölünmesi gibi bir olay ile tanımlanır. Yani karmaşıklaşır, gelişir ve bambaşka olur. Karşı kutuplar yani zıt düşünceler çekme ve itmeyi tetikler.Aslen “Yin Ve Yang Simgesinin” Tam Anlamı:Kutuplar kendi içerisinde ki özünü karşıt kutbunda barındırır. Her şey bahsettiğimiz gibi, “hiçlikten” doğar ve kutuplaşma başlar.

Yin ve Yang aslen iyilik ve kötülük ile bağdaştırılabilir. Soyut bilgi ile bakarsak uzaktan yakından ahlaki değerle bir ilgisi yoktur. Tamamen kuram, evrenin gerçekleri üzerine kuruludur. “Yin Ve Yang” Doğu Asya felsefesidir.Bağlı Olduğu Genel Konular Ve Teoriler:Meditasyon ve “Chi” enerjisi düşüncesini genel olarak destekler.

Teori bakımından “Beş Element” “Xian” ve “Qi” ele alınır. “Sarı İmparator” ve “Li Hong” tanrı olarak kabul edilmektedir. Genel kültür olarak çoğu kişi tarafından bilinir.Yani özetle okur arkadaşlarım:”Yin ve Yang” veya “Yin ile Yang” kısaca karşıt kutuplar düşüncesini temel olarak ele alır. “İyilik ile Kötülük” veya “Aydınlık ve Karanlık” gibi. Ya da: “Siyah ile Beyaz”.

8
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
12 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
12 Yorum yazarları
Salih ÇelikEren Yeniahmet batarCananBir Başak Kadını Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Her şey zıttı ile bilinir hakikatinin bir isnadı niteliğinde

Salih Çelik
Üye

Herşeyin zıttı elbetki ona benziyor.

Eren Yeni
Üye

Her iyiliğin içinde kötülük her kötülüğün içinde iyilik vardır.

ahmet batar
Üye

kötülük ve iyilik

Canan
Üye

Bu kadar detaylı olmasa da hakkında bilgim vardı. Teşekkürler